Historyczne grupy rekonstrukcyjne zaprezentują widowiskowe pokazy, w tym strzelanie z łuku, pokazy salw broni czarnoprochowej oraz walki na miecze piankowe. Dodatkowo będzie można podziwiać wystawę oręża wojennego oraz wziąć udział w wybijaniu monet.
Podczas VI Pikniku Archeologicznego w Sąsiadce znajdziemy również stoiska z rękodziełem artystycznym i wyrobami ludowymi. Na miłośników zdrowej żywności będą czekać smaczne przekąski, a tradycyjne wyroby cukiernicze zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.
Nie zabraknie też atrakcji muzycznych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Meffis.
Program VI Pikniku Archeologicznego w Sąsiadce
13.00 - Msza święta
14.00 - Oficjalne rozpoczęcie Pikniku oraz powitanie zaproszonych gości, okolicznościowe przemówienia
14.45 - Rozpoczęcie części artystycznej
- Orkiestra Dęta Zaburze
- Zespół Ogrodniczki z Łabuń
- Zespół muzyki dawnej z Żurawia
- Zespół Ale Cantare
- Zespół ShowMan Szopinek
- Zespół LoveStars
21.00 - Zespół Meffis
- Dyskoteka pod gwiazdami
Historyczne Grupy Rekonstrukcyjne (Drużyna Grodu Sutiejsk, Banici Zamojscy)
- Strzelanie z łuku
- Wystawa oręża wojennego
- Wybijanie monet
- Pokaz salw broni czarnoprochowej
- Arena walk na miecze piankowe i nie tylko…
Dodatkowe atrakcje:
- Animacje (gry i zabawy dla dzieci)
- Dmuchane zamki i zjeżdżalnie
- Stoiska z rękodziełem artystycznym
- Wyroby ludowe
- Stoiska z lokalnymi wyrobami KGW
- Stoiska z zabawkami, kolorowe
- warkoczyki, brokatowe tatuaże
- Malowanie twarzy
- Stoisko ze zdrową żywnością
- Tradycyjne wyroby cukiernicze
- Stoisko górnicze kopalni Bogdanka
- Stoisko ratownictwa wodnego
- Stoisko AVON
- Loteria fantowa
- Popcorn, lody, wata cukrowa
- Zimne piwko i kiełbasa z grilla i wiele, wiele innych atrakcji…
Na VI Piknik Archeologiczny zapraszają: Wójt Gminy Sułów, Stowarzyszenie „Grodzisko Sąsiadka - Dawny Sutiejsk”, Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie, Drużyna Grodu Sutiejsk.


![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze