Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 13:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamojska Klasa Okręgowa: Ładzie potrzebny jeden mały stempel

W zamojskiej „okręgówce” rywalizacja toczy się już tylko o uratowanie się przed spadkiem do klasy A. Kwestia awansu do IV ligi jest już praktycznie rozstrzygnięta. Łada 1945 Biłgoraj potrzebuje tylko jednego punktu, by przesądzić o swojej promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.
Czwartoligową dyspozycję Łada potwierdziła w niedzielnym meczu z Koroną Łaszczów. Na stadionie OSiR w Biłgoraju drużyna trenera Jarosława Czarnieckiego wygrała 4:1 (3:0).
Czwartoligową dyspozycję Łada potwierdziła w niedzielnym meczu z Koroną Łaszczów. Na stadionie OSiR w Biłgoraju drużyna trenera Jarosława Czarnieckiego wygrała 4:1 (3:0).

Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek w „najciekawszej lidze świata” prowadząca w tabeli Łada 1945 Biłgoraj ma aż osiemnaście punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Hetmanem Zamość. Jeśli zatem w najbliższą niedzielę zespół z Biłgoraja zdobędzie na boisku w Łaszczówce, w meczu z tamtejszą Pogonią 96 choćby jeden punkt, to będzie mógł świętować powrót po dwóch latach do IV ligi.

Czwartoligową dyspozycję Łada potwierdziła w niedzielnym meczu z Koroną Łaszczów. Na stadionie OSiR w Biłgoraju drużyna trenera Jarosława Czarnieckiego wygrała 4:1 (3:0).

Mecz wypada podzielić na dwie części, której jednak nie rozdziela przerwa między pierwszą a drugą połową, lecz wydarzenie z 66 minuty. Wtedy bowiem trener Czarniecki zdecydował się wymienić jednocześnie aż siedmiu zawodników. Potrzeba było aż dwóch minut, by przeprowadzić te siedem zmian. Od tego czasu gospodarze nie grali już tak dobrze, jak wcześniej. 

– Rzeczywiście nasza gra „siadła”, ale to nie takie proste, by wejść z ławki i dorównać do tego wysokiego poziomu. Wziąłem „na klatę” ryzyko związane z tymi siedmioma jednoczesnymi zmianami – że w przypadku jakiejś kontuzji dokończymy mecz w niepełnym składzie. Wynik był niezagrożony. Prowadziliśmy 4:0, a zawodnicy z ławki musieli grać, by nie narzekać, że na niej siedzą – tłumaczy Jarosław Czarniecki.

Korona po tych zmianach w Ładzie wypracowała w końcu kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Wcześniej zespół z Łaszczowa nie miał nic do powiedzenia na boisku w Biłgoraju. Więcej goli nie stracił tylko dlatego, że w bramce stał dobrze dysponowany Daniel Piwowarczyk, który wykazał się kilkoma świetnymi interwencjami. Ponadto kilka razy biłgorajanie spudłowali, strzelając z dogodnej pozycji.

Na prowadzenie gospodarze wyszli w 16 minucie po strzale Aleksieja Gonczarewicza z rzutu karnego (Maciej Wasyl sfaulował Michała Skubisa). Dwie minuty później bramkę zdobył Paweł Nawrocki. Potem, trafienie zaliczył Skubis. A czwartą bramkę zdobył na początku drugiej połowy najlepszy na boisku 17-letni Jakub Kołodziej.

W pierwszej połowie przyjezdni mieli tylko jedną okazję do zmiany wyniku. W 41 minucie po dośrodkowaniu Michała Dudzińskiego z rzutu rożnego mocnym strzałem z woleja popisał się Paweł Świątek. Piłka przeleciała jednak nad bramką. To właśnie Świątek zdobył później jedyną w meczu bramkę dla zespołu z Łaszczowa, który plasuje się obecnie na trzynastym miejscu w tabeli, a więc „pod kreską”.

Łada 1945 Biłgoraj – Korona Łaszczów 4:1 (3:0)

Gole: 1:0 Gonczarewicz 16 (z karnego), 2:0 Nawrocki 18, 3:0 Skubis 25, 4:0 Kołodziej 55, 4:1 Świątek 79.

Łada: Alfimow (68 Szawara) – Kuliński (68 Kapuśniak), Chmura, Siembida (68 Zwolak), Nawrocki (68 Hanas) – Cynka, Dorosz, Gonczarewicz, Kołodziej (68 Czerniuk), Skubis (68 Misiarz) – Pawluk (68 Josue); trener Czarniecki.

Korona: Piwowarczyk – Seń, W. Krawczyk, Wasyl, Jamroż – Dudziński, Anioł, Kielar (73 Borowiak), Kurzępa (62 P. Krawczyk), Świątek (88 Grząśko) – Matterazzo; trener Stefanik.

Żółte kartki: Czerniuk (Łada), W. Krawczyk (Korona). Sędziował: Buczkowski (Tomaszów Lubelski).

WYŚCIG PO KORONĘ

20 goli – Damian Ziółkowski (Huczwa).

18 – Marcel Pędlowski (Unia).

17 – Jaba Phkhakadze (Huczwa).

15 – Jakub Jeruzal (Pogoń), Arkadiusz Kusiak (Tanew), Michał Skubis (Łada).

13 – Sebastian Łapiński (Hetman), Kamil Murjas (Graf).

12 – Przemysław Gałka (Olimpia), Dominik Karaszewski (Unia).

11 – Tomasz Blicharz (Tanew), Patryk Dorosz (Łada), Damian Otręba (Omega).

10 – Łukasz Bursztyka (Olimpiakos), Damian Chmura (Łada), Sergiej Krawczenko (Hetman), Sylwester Kuks (Pogoń), Bartosz Nizioł (Omega), Mateusz Oleszczuk (Unia), Wojciech Oseła (Hetman), Krzysztof Rybak (Unia 5, Victoria 5), Paweł Świątek (Korona).

9 – Oleksandr Kuszcz-Wasyliszyn (Granica), Rodion Serdiuk (Huczwa), Adrian Wołoch (Igros 5, Hetman 4).

8 – Jakub Kołodziej (Łada), Jarosław Walęciuk (Victoria), Tomasz Wilusz (Olimpiakos).

7 – Konrad Blicharz (Tanew), Damian Buczek (Hetman), Mykoła Czerniuk (Łada), Łukasz Fidler (Omega), Krystian Halejcio (Olimpiakos), Michał Korzeniewski (Graf), Wojciech Leśniak (Victoria), Jacek Paszkiewicz (Graf), Juan Eduardo Reina Sanchez (Huczwa), Roman Steckiw (Olimpiakos), Jarosław Stępień (Victoria).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kelner 18.05.2023 05:51
Unia dostarczy stempla,

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama