poniedziałek, 13 maja 2024 23:31

Zamojska Klasa Okręgowa: Ładzie potrzebny jeden mały stempel

W zamojskiej „okręgówce” rywalizacja toczy się już tylko o uratowanie się przed spadkiem do klasy A. Kwestia awansu do IV ligi jest już praktycznie rozstrzygnięta. Łada 1945 Biłgoraj potrzebuje tylko jednego punktu, by przesądzić o swojej promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.
Czwartoligową dyspozycję Łada potwierdziła w niedzielnym meczu z Koroną Łaszczów. Na stadionie OSiR w Biłgoraju drużyna trenera Jarosława Czarnieckiego wygrała 4:1 (3:0).

Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek w „najciekawszej lidze świata” prowadząca w tabeli Łada 1945 Biłgoraj ma aż osiemnaście punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Hetmanem Zamość. Jeśli zatem w najbliższą niedzielę zespół z Biłgoraja zdobędzie na boisku w Łaszczówce, w meczu z tamtejszą Pogonią 96 choćby jeden punkt, to będzie mógł świętować powrót po dwóch latach do IV ligi.

Mecz wypada podzielić na dwie części, której jednak nie rozdziela przerwa między pierwszą a drugą połową, lecz wydarzenie z 66 minuty. Wtedy bowiem trener Czarniecki zdecydował się wymienić jednocześnie aż siedmiu zawodników. Potrzeba było aż dwóch minut, by przeprowadzić te siedem zmian. Od tego czasu gospodarze nie grali już tak dobrze, jak wcześniej.

– Rzeczywiście nasza gra „siadła”, ale to nie takie proste, by wejść z ławki i dorównać do tego wysokiego poziomu. Wziąłem „na klatę” ryzyko związane z tymi siedmioma jednoczesnymi zmianami – że w przypadku jakiejś kontuzji dokończymy mecz w niepełnym składzie. Wynik był niezagrożony. Prowadziliśmy 4:0, a zawodnicy z ławki musieli grać, by nie narzekać, że na niej siedzą – tłumaczy Jarosław Czarniecki.

Korona po tych zmianach w Ładzie wypracowała w końcu kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Wcześniej zespół z Łaszczowa nie miał nic do powiedzenia na boisku w Biłgoraju. Więcej goli nie stracił tylko dlatego, że w bramce stał dobrze dysponowany Daniel Piwowarczyk, który wykazał się kilkoma świetnymi interwencjami. Ponadto kilka razy biłgorajanie spudłowali, strzelając z dogodnej pozycji.

Na prowadzenie gospodarze wyszli w 16 minucie po strzale Aleksieja Gonczarewicza z rzutu karnego (Maciej Wasyl sfaulował Michała Skubisa). Dwie minuty później bramkę zdobył Paweł Nawrocki. Potem, trafienie zaliczył Skubis. A czwartą bramkę zdobył na początku drugiej połowy najlepszy na boisku 17-letni Jakub Kołodziej.

W pierwszej połowie przyjezdni mieli tylko jedną okazję do zmiany wyniku. W 41 minucie po dośrodkowaniu Michała Dudzińskiego z rzutu rożnego mocnym strzałem z woleja popisał się Paweł Świątek. Piłka przeleciała jednak nad bramką. To właśnie Świątek zdobył później jedyną w meczu bramkę dla zespołu z Łaszczowa, który plasuje się obecnie na trzynastym miejscu w tabeli, a więc „pod kreską”.

Łada 1945 Biłgoraj – Korona Łaszczów 4:1 (3:0)

Gole: 1:0 Gonczarewicz 16 (z karnego), 2:0 Nawrocki 18, 3:0 Skubis 25, 4:0 Kołodziej 55, 4:1 Świątek 79.

Łada: Alfimow (68 Szawara) – Kuliński (68 Kapuśniak), Chmura, Siembida (68 Zwolak), Nawrocki (68 Hanas) – Cynka, Dorosz, Gonczarewicz, Kołodziej (68 Czerniuk), Skubis (68 Misiarz) – Pawluk (68 Josue); trener Czarniecki.

Korona: Piwowarczyk – Seń, W. Krawczyk, Wasyl, Jamroż – Dudziński, Anioł, Kielar (73 Borowiak), Kurzępa (62 P. Krawczyk), Świątek (88 Grząśko) – Matterazzo; trener Stefanik.

Żółte kartki: Czerniuk (Łada), W. Krawczyk (Korona). Sędziował: Buczkowski (Tomaszów Lubelski).