czwartek, 9 maja 2024 17:13

Zamojska policjantka Mistrzynią Polski Policji w wyścigu „Majka Gran Fondo 2023”

Monika Mazur, policjantka zamojskiej komendy, z sukcesem zakończyła kolarskie zmagania w wyścigu „Majka Gran Fondo 2023”. W kategorii kobiet Monika Mazur dojechała do mety jako pierwsza zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Policji. Została też Wicemistrzynią w jeździe indywidualnej na czas.
Policjantka Monika Mazur do mety dojechała jako pierwsza i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji kobiet.

Autor: KMP Zamość

W dniach 6 i 7 maja bieżącego roku w Dobczycach i Myślenicach odbyły się międzynarodowe wyścigi „Majka Gran Fondo 2023” pod patronatem medalisty olimpijskiego Rafała Majki.

– Impreza wchodzi w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W ramach wyścigu rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Policji. Wśród rywalizujących policjantów była również Monika Mazur funkcjonariuszka zamojskiej jednostki Policji. Zmagania podzielone zostały na dwa etapy  – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.

Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. W tym wyścigu Monika Mazur zajęła II miejsce.

Natomiast w niedzielę, 7 maja w wyścigu ze startu wspólnego na ciężkiej górzystej trasie wokół Myślenic nasza koleżanka Monika Mazur do mety dojechała jako pierwsza i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji kobiet.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Podczas ceremonii rozdania nagród obecny był również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, który ramię w ramię z innymi zawodnikami startował w wyścigu.