Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych ma obowiązywać do 30 czerwca. Dotyczy określonych produktów pochodzących lub przywożonych z terytorium Ukrainy na terytorium Polski (m.in. zboża, cukru, owoców i warzyw).
- Chciałbym mocno podkreślić, że realizujemy wszystkie prawne aspekty wynikające z tego dokumentu, jak i z wszystkich ustaw, prawa polskiego, a także Unii Europejskiej, w zakresie realizacji naszych usług. Chciałbym w sposób jednoznaczny i zdecydowany podkreślić, że rozporządzenie, które zostało opublikowane 15 kwietnia, nie zostało w żaden sposób naruszone przez spółkę PKP LHS - zapewnił podczas konferencji prasowej w Zamościu Zbigniew Tracichleb, prezes PKP LHS.
Zwrócił też uwagę, że rozpowszechniane zdjęcia, na których miały być wagony z ukraińskim zbożem przewiezionym po 15 kwietnia, w rzeczywistości przedstawiały zupełnie inny transport.
- To były cementowozy, a nie ziarnowozy - stwierdził prezes Tracichleb.
Dodał, że nieprawdziwe informacje godzą w dobre imię spółki PKP LHS i zaapelował o nierozpowszechnianie fake newsów.
- Z chwilą ogłoszenia rozporządzenia ministra rozwoju i technologii poinformowaliśmy kolej ukraińską o zaistniałej sytuacji oraz o odmowie przyjmowania towarów wymienionych w tym akcie prawnym - zwrócił uwagę Dariusz Sikora, członek zarządu LHS ds. handlu i eksploatacji.

![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze