Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 31 stycznia 2026 22:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Dzięki Karcie Zamościanina można zaoszczędzić! Mieszkańcy chcą ją mieć

To nic nas nie kosztuje. Wystarczy złożyć wniosek z potwierdzeniem, że mieszka się w Zamościu i tutaj płaci podatki, a następnie poczekać na wydanie karty. W ciągu kilu dni wpłynęło 60 wniosków. Warto je składać, bo dzięki Karcie Zamościanina można zaoszczędzić.
O wprowadzeniu programu „Karta Zamościanina” zadecydowali radni na ostatniej sesji.
O wprowadzeniu programu „Karta Zamościanina” zadecydowali radni na ostatniej sesji.

O wprowadzeniu programu „Karta Zamościanina” zadecydowali radni na ostatniej sesji. Nikt się nie wyłamał, wszyscy poparli pomysł, aby premiować osoby, które mieszkają w Zamościu i tutaj odprowadzają podatki.

W przyjętym przez radnych regulaminie można przeczytać, że prawo do otrzymania ulg będą mieli wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta, rozliczający się w miejscowym urzędzie skarbowym, ale także osoby, które nie osiągają dochodu opodatkowanego, ale korzystają ze świadczeń udzielanych przez MOPS, jak również osoby rozliczające się z podatku rolnego i zameldowane w mieście. Prawo do gwarantowanych kartą zniżek przysługiwać ma także dzieciom zamościan i uczącej się młodzieży do 26. roku życia.

Przyjmowanie wniosków o wydanie karty ruszyło 3 kwietnia. Do 13 kwietnia wpłynęło ich 60. – Rozpoczynamy wydawanie kart i cały czas przyjmujemy wnioski – powiedziała nam Renata Niemiec-Bubiłek, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość.

Do wniosku należy dołączyć kopię pierwszej stronę PIT-u złożonego za poprzedni rok albo wydane elektronicznie urzędowe potwierdzenie odbioru tego dokumentu.

Jeżeli zaś ktoś wnioskować będzie o kartę dla dziecka, powinien dostarczyć także skan lub ksero legitymacji szkolnej czy studenckiej. Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej miasta, tam znajduje się również dokładny regulamin.

Przypomnijmy, że posiadacze kart będą mogli korzystać z atrakcyjnych rabatów u partnerów programu, zakupu tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, edukacyjne czy sportowe, ale też skorzystać ze zniżek podczas tankowania samochodu na stacji MZK czy z tańszych biletów na płatnych parkingach (nowe stawki mają obowiązywać od czerwca).

Wiadomo, że zniżki dla posiadaczy kart zapewniają już m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera, Zamojski Dom Kultury i Muzeum Zamojskie. Miasto liczy, że z czasem ta lista się wydłuży.

„Po ogromnym sukcesie Zamojska Karta Seniora zapraszamy firmy, instytucje, przedsiębiorców do kolejnego projektu Miasta Zamość” – czytamy na stronie miasta.

Urzędnikom zależy, żeby do projektu dołączyli również przedsiębiorcy, instytucje publiczne, kluby sportowe i organizacje pozarządowe, którzy dzięki oferowanym zniżkom mogą przyciągnąć do siebie większą ilość klientów – zamościan.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: Seba z Zamościa.Treść komentarza: Powinni Ciebie storpedować od tylu Twoi kolesi z ktorymi chlejesz bydlaku na codzien. Zwyrodnialcu ktory obrazasz ludzi ktorzy pilnują porzadku na codzien . Tego nie rozumiesz bo jestes codziennie naćpany i belkotasz trzy po trzy. Do Ciebie patologio BRAWO ten wpis .Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:24Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: Tylko tyle .Treść komentarza: Gdybys tak uczył jak sie tytulujesz to widac ze cos Ci brakuje . Propaganda w tv. Republika zrobiła Ci pranie mozgu i o naprawę juz jest za pozno zeby sie leczyc. Zapomniałeś jak z patologii oszustow PiSmak ciągnął psa za swoim autem az padł w męczarniach. Jak zachowywał sie czlowiek ktory uciekł na Węgry .Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:32Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: Lubelskie Smakuje i SzanujeTreść komentarza: Dobrze że ty z Lublyna czasami do Świdnika jeździsz bo byś nie wiedział jak wygląda prawdziwe miasto !!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:13Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]
Reklama
Reklama
Reklama