Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 16:45
Reklama
Reklama

Katarzyna Barlińska z Chełma wśród zwycięzców Bestsellerów Empiku 2023!

7 lutego odbyła się gala Bestsellerów Empiku 2023. Wyróżnieni zostali najpopularniejsi pisarze, muzycy, twórcy audio oraz filmowcy. Jedną z laureatek została chełmianka Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera "Pizgacz". Mimo że unika rozgłosu medialnego - nam udało się z nią porozmawiać. Opowiedziała o początkach twórczości i planach na przyszłość.
Katarzyna Barlińska z Chełma wśród zwycięzców Bestsellerów Empiku 2023!

Autor: nadesłane od: Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera

Już przez ponad dwie dekady Bestsellery Empiku wskazują ludziom trendy i pokazują najpopularniejszych twórców w naszym kraju. W tym roku kolejni artyści trafili do tego grona. 7 lutego statuetki otrzymali ci, których płyty, książki czy filmy były najczęściej kupowane w Empiku w 2022 roku. 

Zwyciężczynią w kategorii literatura young adult została nasza rodaczka - Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera pseudonim "Pizgacz" za książkę "Start a Fire. Runda pierwsza".

Katarzyna skończyła dopiero 20 lat, a już ma ogromny sukces na swoim koncie. Pochodzi z Chełma, jednak aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie chciałaby rozpocząć studia prawnicze. Jak sama mówi, literatura była obecna w jej życiu od zawsze.

- Moja mama pracuje w bibliotece, więc odkąd pamiętam, mam do czynienia z książkami. Od zawsze lubiłam czytać, a z czasem zapragnęłam tworzyć swoje historie. W wieku 15 lat czytałam wiele opowiadań w Internecie i zainstalowałam Wattpada. Wtedy też zaczęłam pisać... - mówi młoda pisarka.

Jej książki zakwalifikowane zostały do literatury young adult, jednak autorka sama nie wie, do jakiej kategorii powinno się je przypisać. Opisują wiele tematów, zazwyczaj skupiają się na ludziach młodych i ich problemach. Na swoim koncie pani Katarzyna ma już wydane cztery książki. Pracuje nad dwiema kolejnymi, których premiera wkrótce. Zamknięta zostanie seria "Hell", na której autorka aktualnie się skupia najbardziej.

- Wydaje mi się, że mam bardzo duże i zaangażowane grono odbiorców, za co jestem ogromnie wdzięczna, bo to właśnie dla nich tworzę. Zaczęłam pisać, ponieważ bardzo to lubię. Nie liczyłam na to, że się wybiję. Robiłam to z pasji, ponieważ chciałam podzielić się z innymi historiami, które miałam w swojej głowie. „Wybicie się” w żadnej dziedzinie nie jest łatwe, trzeba mieć na siebie pomysł i nie poddawać się. Ja postawiłam sobie za cel skończenie tej serii i udało mi się - dodaje Barlińska.

Otrzymanie nominacji do Bestsellerów Empiku było dla niej wielkim szokiem, ale też ogromnym szczęściem. Młoda pisarka przyznaje, że czuła lekkie przerażenie, ponieważ była to jej pierwsza nominacja. Dowiedziała się o niej od swojej mamy, która podziela jej pasję. Zresztą młoda pisarka nie ukrywa, że rodzina bardzo ją wspiera w tym, co robi. 

  • Czytaj również: Zamość: Gdzie jest zaginiony Konrad Klim? Przepadł bez wieści po dyskotece

Pani Katarzyna stara się zachować swoją prywatność. Nie udziela zbyt wielu wywiadów. Niełatwo nam było się z nią skontaktować.

- Zdarzają się sytuacje, w których ktoś zaczepia mnie na ulicy. Zazwyczaj mi to nie przeszkadza, bo uwielbiam pogawędki z moimi czytelnikami. Jednak bardzo lubię swoją prywatność i oddzielam ją grubą kreską od życia zawodowego. Czuję się niekomfortowo w sytuacjach, które wymagają ode mnie uzewnętrzniania się. Jeśli jednak ktoś szanuje moją prywatność, wszystko jest jak najbardziej w porządku - mówi pani Kasia.

Do nagrody, którą przyznał jej Empik, doprowadził ją upór w dążeniu do obranego celu. Jak sama twierdzi, nie można poddawać się już na starcie. 

- Jeśli lubimy coś robić - po prostu to róbmy. Czasami trzeba zaryzykować, bo niektóre rzeczy po prostu wymagają czasu - radzi.

O pani Kasi jeszcze na pewno usłyszymy. Swoją pierwszą nagrodę już otrzymała. Zapowiada, że zamknięcie serii nie oznacza, że to koniec. Nadal chce tworzyć.  

- Bedę dalej wydawać książki, ponieważ kocham pisać i mam jeszcze wiele planów. Na pewno pozostanę w podobnej tematyce, ponieważ dobrze się w niej czuję, ale zobaczymy, co przyniesie życie i... moja wena. Teraz skupiam się na swoich celach i pracy, bo to ona jest dla mnie najważniejsza. Chcę jak najszybciej pokazać czytelnikom moje nowe projekty. Bycie laureatem tak prestiżowej nagrody, to ogromne wyróżnienie i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu - dodaje.

fot. Wydawnictwo Editio (profil na Facebooku)

Wśród zwycięzców Bestsellerów Empiku 2023 znaleźli się również:
  • Literatura piękna - "Chołod" , Szczepan Twardoch
  • Kryminał I thiller - "Projekt Riese", Remigiusz Mróz
  • Literatura obyczajowa - "It Starts with Us", Colleen Hoover
  • Muzyka pop rock - "Uczta", Sanah
  • Rap i hip hop - "Hotel Maffija 2", SB Maffija
  • Live - Mata Tour
  • Audiobook - "Czerwona ziemia", Marcin Meller
  • Superprodukcja audio - "Mierzeja", Wojtek Miłoszewski i Zygmunt Miłoszewski
  • Podcast - "Kryminalna historia kościoła", Artur Nowak, Stanisław Obirek
  • Kino polskie - " Dziewczyny z Dubaju ", reż. Maria Sadowska
  • Kino familijne - "Sing 2", reż. Garth Jennings
  • Pisarz/Pisarka roku - Weronika Marczak
  • Artysta/Artystka Muzyczna Roku - Dawid Podsiadło

Więcej ciekawych informacji na stronie głównej Kroniki Tygodnia

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz Cena: 215000 PLNSprzedam przytulną kawalerkę o powierzchni 29 m², zlokalizowaną na I piętrze w budynku przy ul. Dąbrowskiego w Zamościu. To mieszkanie ma wszystko, czego trzeba do komfortowego życia – albo jako gotowy już lokal pod wynajem. Układ mieszkania- Salon- Kuchnia- Łazienka z WC- Przedpokój  Dlaczego warto Lokalizacja – mieszkanie znajduje się niedaleko ważnej jednostki wojskowej, co zapewnia stały popyt na najem. Dobry dojazd i bliskość punktów usługowych.Niski czynsz – wspólnota, niskie koszty utrzymania – idealnie nadaje się pod inwestycję.Gotowy lokal pod wynajem / dla singla lub pary – kompaktowy metraż, prosty układ i lokalizacja gwarantują szybki najem. Dla kogo- Inwestorzy – szukasz mieszkania, które szybko wynajmiesz? To idealna opcja.- Singiel lub para – kompaktowa przestrzeń, minimalne koszty utrzymania, blisko centrum i atrakcyjnej infrastruktury.Zainteresowany? Zapraszam na prezentację, w trakcie której można zobaczyć potencjał nieruchomości.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś! Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 03.12.2025Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Cena: Do negocjacjiKoniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/Data dodania ogłoszenia: 02.12.2025Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tutejszy.Treść komentarza: Bardzo dziwie sie tym ludziom tutaj na ścianie wschodniej ze jeszcze popieraja tych ludzi co tyle krzywd wyrzadzili Polsce przez 8- lat rządzenia tych patologi oszustow . Tego czlowieka kompromitacji jak Kowalski powinni go z Zamościa przegonić na zbity leb zeby zapamiętał do konca zycia ten fałszerz. Tym ludziom z tego środowiska pluc w oczy a powiedza ze pada deszcz. Dziwie sie rowniez kto wybrał tego czlowieka na glowe panstwa . Kochani to jakies nie porozumienie zeby taki czlowiek skompromitowany i ktory z banda przestępcza był lichwiarzem mieszkaniowym ktory zostawił schorowanego Pana Jerzego na pastwe losu . Gdzie ma honor .Data dodania komentarza: 12.12.2025, 23:12Źródło komentarza: Posłowie PiS chcą dla Zamościa 20 milionów. Na Pałac Zamoyskich i brakujące trybuny na stadionieAutor komentarza: Pozdrowienia zakrętu.Treść komentarza: Artysta,były Sołtys,Radny,samorządowiec no i przewodniczący a kto go wybrał? Co Oni w nim zobaczyli,taki z niego przewodniczący jak artysta. Dalej niech stęka i robi miernie zdjęcia.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 23:07Źródło komentarza: Artysta fotografik i społecznik. Marek Ryś, kolejnym bohaterem cyklu „Pasjonaci z Gminy Trzeszczany”Autor komentarza: Ha haTreść komentarza: :)) :)))Data dodania komentarza: 12.12.2025, 22:54Źródło komentarza: Artysta fotografik i społecznik. Marek Ryś, kolejnym bohaterem cyklu „Pasjonaci z Gminy Trzeszczany”Autor komentarza: Agnieszka S.Treść komentarza: Ale głosowała przeciwko pieniądzom dla Zamościa. WSTYDData dodania komentarza: 12.12.2025, 22:32Źródło komentarza: Masłomęcz: Minister rozmawiała z rolnikami pod HrubieszowemAutor komentarza: PiotrekTreść komentarza: To może zastępca burmistrza się wybierze. Żona już kiedyś była i WSTYD do tej pory jest. W Białymstoku też była, obecny dowódca wie czemu ją przenieśli...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 22:29Źródło komentarza: Hrubieszowscy zwiadowcy uczą bezpieczeństwa. Ty wybierasz terminAutor komentarza: Mieszkaniec Zamościa.Treść komentarza: Co ten bezszczelny i fałszywy czlowiek bez ambicji i wstydu robi w naszym miescie Zamosc. Dosc tych krabiezy przez tych ludzi tej patologi . Tego czlowieka zamknąć na tydzień do zoo z małpami.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:27Źródło komentarza: Posłowie PiS chcą dla Zamościa 20 milionów. Na Pałac Zamoyskich i brakujące trybuny na stadionie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama