Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:39
Reklama

Hrubieszów bawił się charytatywnie. Dla chorych dzieci nazbierano duże pieniądze

Podczas III Charytatywnej Gali Muzyki Tanecznej w Hrubieszowie zbierano pieniądze na leczenie, rehabilitację i sprzęt dla dwóch ciężko chorych chłopczyków. 24 lipca na boiskach treningowych Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bawiła się prawie 3-tysięczna publiczność.
Hrubieszów bawił się charytatywnie. Dla chorych dzieci nazbierano duże pieniądze
W imprezie wzięło udział ok. 3 tysiące osób.

Karolek Stasiuk z Werbkowic w tym roku skończy 4 latka. Urodził się z wadą lewej rączki. Kosztowna operacja jest dla niego szansą na usprawnienie uchwytu, ale zabieg kosztuje około 300 tys. zł. Z kolei 3-letni Piotruś Prokop z Hrubieszowa od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół Aicarduego Goutieresa. Chłopczyk nie chodzi, samodzielnie nie siedzi ani nie mówi. Wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji. Potrzebuje także sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego.

Na te właśnie cele zbierano datki podczas III Charytatywnej Gali Muzyki Tanecznej w Hrubieszowie. Podczas imprezy przewinęło się około 3 tys. widzów. Na scenie zagrali i zaśpiewali: After Party, Energy Girls, Discoboys, Shantel, Malibu, Menelaos, Tex, Greso, Jeszcze Jeden, DJ PRS100, DJ Krister, DJ Sky.

W sumie dla Karolka Stasiuka z Werbkowic i Piotrusia Prokopa z Hrubieszowa zebrano do puszek 31 629,05 zł. Na konta fundacji, które zbierają pieniądze na leczenie chłopców wpłacono po 15 814,55 zł.

– Nie ma wystarczająco pięknych słów, aby podziękować wszystkim dobrym ludziom, którzy przyczynili się do wsparcia, naszych małych wojowników. Ci dzielnie walczą, bo chcą być zdrowi, jak ich koledzy i koleżanki. Karolek musi mieć zoperowaną lewą rączkę, aby odzyskał sprawność uchwytu, natomiast Piotruś musi być rehabilitowany i leczony na bardzo rzadką chorobę genetyczną, która odbiera mu dzieciństwo i niszczy młodziutkie życie. Dzięki hojności darczyńców, obydwaj chłopcy są coraz bliżej tego, co jest niezbędne do poprawy ich zdrowia – mówi Danuta Muzyczka, jeden z organizatorów III Charytatywnej Gali Muzyki Tanecznej w Hrubieszowie.

Honorowy patronat nad imprezą objęła burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 06.08.2022 21:00
Wiochę tworzą ludzie kturzy to organizują organizacja tej imprezy była dobrze zorganizowana w porównaniu do występu po przyjezdzie peletonu wielką hala a błędy powstają przy wysyłaniu wiadomości trochę samokrytyki

Gródecka Kryzsia 06.08.2022 18:08
Atmosfere tworzą ludzie a nie organizatorzy czy włodarze miasta. Jak tam była Monika to ona dobrze nawet na pogrzebach sie bawi. Teraz to i dzieci po imprezach prowadza. Każdy chyba zna Monikę G.

Analfabetyzm 06.08.2022 18:03
Krzysiek który a nie ktury nie rób wsi z mojego miasta analfabeto

Krzysiek 06.08.2022 16:29
Brawo bardzo dobra organizacja imprezy oraz atmosfery ludzkiej od tych organizatorów włodarze kturzy miasta powinni się uczyć i nie tworzyć bubli kulturalnych organizowanych przez włodarze miasta

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama