Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 7 sierpnia 2022 17:22
Reklama

Piłka nożna: Gryf stanął na wysokości zadania

Gryf Gmina Zamość miał liczne przedstawicielstwo w rozegranym w Wielkopolsce krajowym finale europejskich rozgrywek amatorów UEFA Regions' Cup 2022. Reprezentacja woj. lubelskiego, prowadzona przez trenerów tego klubu Sebastiana Luterka i Damiana Koszela, z dziewięcioma ich klubowymi podopiecznymi, zajęła trzecie miejsce – najlepsze w kilkunastoletniej historii tych rozgrywek. Wygrała kadra Dolnośląskiego ZPN, która będzie broniła tytułu mistrza Europy amatorów, wywalczonego w poprzedniej edycji Pucharu Regionów UEFA w 2019 r.
Piłka nożna: Gryf stanął na wysokości zadania
Gryf Gmina Zamość udowodnił, że na ten klub zawsze można liczyć.

Gryf Gmina Zamość udowodnił, że na ten klub zawsze można liczyć. Przed turniejem finałowym rozgrywek amatorów UEFA Regions' Cup 2022 w kadrze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zaszły liczne zmiany, w porównaniu do eliminacyjnych zawodów, które odbyły się pod koniec czerwca w Stalowej Woli. Niektórzy zawodnicy, m.in. Mikołaj Kosior z Motoru Lublin, podpisali profesjonalne kontrakty, a więc nie mogli być brani pod uwagę przy ustalaniu kadry na zmagania finałowe w Wielkopolsce. Dla klubów trzecioligowych był to ostatni weekend sprzed startem ligi, więc na wszelki wypadek wolały nie puszczać swoich zawodników na ten turniej. Prowadzący reprezentację woj. lubelskiego trener Sebastian Luterek oraz jego dwaj asystenci Damian Koszel i Marcin Zając (Motor Lublin) musieli więc się posiłkowań czwartoligowcami, głównie – z Gryfa Gmina Zamość. W gronie 21 zawodników na finał krajowy znalazło się aż dziewięciu piłkarzy z tego podzamojskiego klubu – Damian Baran, Adrian Cymerman, Mikołaj Grzęda, Bartosz Klimkowski, Bartłomiej Panas, Damian Pupeć, Hubert Sałamacha, Krystian Wołoch i Wojciech Żukowski. Co prawda na liście zgłoszeniowej Grzęda i Pupeć figurowali jeszcze jako zawodnicy Kryształu Werbkowice, a Sałamacha – Omegi Stary Zamość, jednak ci trzej trenują tego lata właśnie w Gryfie i w rundzie jesiennej będą występować w tym zespole w IV lidze.

Rozgrywki w Wielkopolsce kadra LZPN zaczęła od piątkowej porażki 0:2 (0:0) z aktualnym mistrzem Europy amatorów, reprezentacją Dolnego Śląska. Warto podkreślić, że spotkania w tym turnieju trwały po 80 minut. – To był mecz „na remis”. Straciliśmy pierwszą bramkę z rzutu wolnego. Dążyliśmy do wyrównania. Staraliśmy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, by nie zacząć turnieju od porażki. Nadzialiśmy się na kontrę, która przyniosła naszym rywalom drugiego gola. Ten drugi gol był pokłosiem tego, że ruszyliśmy do ataku, ryzykując odsłonięcie swoich tyłów – komentuje trener Luterek.

W sobotę zespół z woj. lubelskiego ograł 2:1 (1:1) gospodarzy zawodów, czyli kadrę Wielkopolskiego ZPN. Nasi przegrywali, ale jeszcze przed przerwą Jakub Bednara doprowadził do remisu, a po zmianie stron zwycięską bramkę zdobył Jakub Pryliński. – Straciliśmy bramkę po rzucie rożnym, w wyniku nieporozumienia między naszymi zawodnikami. Skutecznie „goniliśmy” wynik. Chcieliśmy pokazać, że choć rywalizujemy z zespołami, opartymi na zawodnikach z III ligi, a my mamy w składzie niemal samych czwartoligowców, to jednak potrafimy grać w piłkę. I to nam się udało. Szkoda tylko, że mimo tej naszej wygranej sytuacja w grupie finałowej stała się już klarowna przed trzecią, ostatnią kolejną. Kadra Dolnośląskiego ZPN odniosła drugie zwycięstwo i z sześcioma punktami na koncie zapewniła sobie pierwsze miejsce w turnieju i prawo do występu w dalszym etapie rozgrywek, na Łotwie – mówi Luterek.

W niedzielnym meczu z reprezentacją woj. łódzkiego podopieczni trenerów Luterka i Koszela walczyli już tylko zachowanie w tabeli drugiego miejsce. Niestety, kadrze LZPN w tym meczu się nie powiodło. Piłkarze reprezentujący związek łódzki wygrali 7:3 (3:2), choć po dwunastu minutach to nasi prowadzili 2:0, po dwóch bramkach zdobytych przez Damiana Barana. – Popełniliśmy mnóstwo błędów, które rywale bezlitośnie wykorzystali. Byli nadzwyczaj skuteczni, bo niemal każdą sytuację podbramkową kończyli trafieniem – mówi Luterek.

Po siedmiu straconych z rzędu bramkach kadra LZPN zmniejszyła rozmiary porażki – gola strzelił Cezary Pęcak. – Nieudanie zakończyliśmy ten turniej, jednak cały trzydniowy występ i wcześniejsze eliminacje należy ocenić pozytywnie. Nigdy wcześniej w tych rozgrywkach kadra woj. lubelskiego nie zaszła tak daleko. Nigdy wcześniej nie zajęła trzeciego miejsca w finale krajowym. Wywieźliśmy z Wielkopolski przyjemne wrażenia. Przede wszystkim zdobyliśmy dużo cennego doświadczenia. Cieszymy się także z tego, że pod względem umiejętności piłkarskich nie odstawaliśmy od innych reprezentacji wojewódzkich, choć rywalizowaliśmy z drużynami, złożonymi z zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej – podkreśla trener Luterek.

PUCHAR REGIONÓW UEFA (UEFA REGIONS' CUP)

Finał krajowy w Czerniejewie i Wrześni (woj. wielkopolskie), 29-31 lipca 2022.

MECZE REPREZENTACJI WOJ. LUBELSKIEGO

Lubelski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2 (0:0)

29 lipca (piątek), Czerniejewo.

Gole: 0:1 Paweł Niemienionek 47, 0:2 Kornel Traczyk 80.

Lubelski ZPN: Krawczyk – Sypeń (73 Cymerman), Duda (73 Żukowski), Bednara, Wołoch – Skoczylas (73 Baran), Denkiewicz (60 Sałamacha), Pupeć (60 Wójcik), Pęcak (53 Poleszak), Misztal (53 Panas) – Pryliński (53 Klimkowski).

Lubelski ZPN – Wielkopolski ZPN 2:1 (1:1)

30 lipca (sobota), Września.

Gole: 0:1 Adam Borucki 8, 1:1 Jakub Bednara 33, 2:1 Jakub Pryliński 47.

Lubelski ZPN: Krawczyk – Pupeć, Żukowski (41 Poleszak), Bednara, Wołoch – Panas (60 Cymerman), Wójcik, Denkiewicz, Sałamacha (56 Pęcak), Skoczylas (60 Misztal) – Pryliński (60 Klimkowski).

Lubelski ZPN – Łódzki ZPN 3:7 (2:3)

31 lipca (niedziela), Czerniejewo.

Gole: 1:0 Damian Baran 8, 2:0 Damian Baran 12, 2:1 Kamil Pluta 22, 2:2 Cezary Dominiak 35, 2:3 Igor Górniak 40, 2:4 Maciej Witczas 43, 2:5 Kamil Pluta 65, 2:6 Cezary Dominiak 69, 2:7 Ernest Warczyk 76, 3:7 Cezary Pęcak 78.

Lubelski ZPN: Nowak – Cymerman (47 Skoczylas), Denkiewicz (25 Bednara), Żukowski, Wołoch (55 Duda) – Panas, Sałamacha (55 Pęcak), Wójcik (41 Pupeć), Baran, Misztal (55 Grzęda) – Klimkowski (41 Poleszak).

POZOSTAŁE WYNIKI

Wielkopolski ZPN – Łódzki ZPN 3:3 (w karnych 4:3)

Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN 3:0

Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

TABELA TURNIEJU

1. Dolnośląski ZPN#3#3-0-0#9#6-0

2. Łódzki ZPN#3#1-1-1#4#10-9

3. Lubelski ZPN#3#1-0-2#3#5-10

4. Wielkopolski ZPN#3#0-1-2#1#4-6

KADRA LZPN

Damian Baran, Adrian Cymerman, Bartosz Klimkowski, Bartłomiej Panas, Krystian Wołoch, Wojciech Żukowski (Gyf Gmina Zamość), Jakub Bednara (Chełmianka), Sebastian Denkiewicz, Mikołaj Grzęda, Damian Pupeć (Kryształ Werbkowice), Szymon Duda, Mateusz Misztal, Cezary Pęcak (Granit Bychawa), Karol Krawczyk (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Patryk Nowak (Górnik Łęczna), Hubert Poleszak (Stal Poniatowa), Jakub Pryliński, Dawid Skoczylas, Klaudiusz Sypeń (Świdniczanka), Hubert Sałamacha (Omega Stary Zamość), Jan Wójcik (Motor II Lublin).

Trenerzy: Sebastian Luterek, Damian Koszel (Gryf), Marcin Zając (Motor).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: no, szczególnie pedała, cośjakby u ciebieData dodania komentarza: 07.08.2022, 13:55Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: MatkaTreść komentarza: Niech ten szpital doprowadzą do porządku. To skandal by na porodówce okna wypadały i jest pozaklejane taśmami,tak Taśmami! W zimie tam rodzić to jest tragedia,wieje z tych okien ,noworodki przez te kilka dni są w strasznych warunkach. Przebrać ciężko,bo marzną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W Tomaszowie w szpitalu to się czas zatrzymał!!!!Data dodania komentarza: 07.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Ciemne chmury nad szpitalemAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Duchownym znudziło się życie z bogiem na wiarę, z ręką na wiarę więc chcą spróbować życia z ręka na kroczu. Cudzym kroczuData dodania komentarza: 07.08.2022, 09:44Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: kimTreść komentarza: https://thor4loveandthunderpelisplushd.tumblr.com/ https://ver-pelis-thor4loveandthunder.tumblr.com/ https://ver-pelisplus-thorloveandthunder.tumblr.com/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:13Źródło komentarza: Zamość: Policjantka z Zamościa na podium wyścigu Orlen Tour de PologneAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:09Źródło komentarza: Werbkowice: Tragiczny wypadek. Motorowerzysta nie miał szans na przeżycieAutor komentarza: onlinemovieTreść komentarza: https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87367/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87366/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87365/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87364/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87363/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87362/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87361/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87360/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54603/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54602/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54601/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54600/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54599/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54598/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54597/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73695/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73694/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73693/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73692/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73691/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54596/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54595/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54594/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54593/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54592/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54591/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54590/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87358/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87357/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87356/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87355/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87354/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87353/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87352/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87350/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26051/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26050/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26052/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26053/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26054/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26055/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26056/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26057/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26058/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26059/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73690/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73689/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73688/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73687/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73686/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73685/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73684/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26041/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26042/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26043/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26044/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26045/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26046/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26047/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26048/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26049/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73676/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73677/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73678/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73679/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73680/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73681/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73682/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73683/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26030/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26039/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26038/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26037/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26036/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26035/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26034/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26033/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26032/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26031/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:06Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Język – to nas łączy. Dziś otwarcie Festiwalu Stolica Języka Polskiego [PROGRAM]
Reklama
Reklama