Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:29
Reklama

Szumy Susiec zagrają w lidze wojewódzkiej

Zespół seniorów Szumów Susiec spadł do klasy B, za to juniorzy starsi tego klubu wygrali rozgrywki okręgowe i awansowali do ligi wojewódzkiej.
Szumy Susiec zagrają w lidze wojewódzkiej
Zespół juniorów Szumów Susiec w drugim sezonie z rzędu wygrał ligę okręgową i w nagrodę zagra w nadchodzących rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Szumy Susiec straciły status klubu A-klasowego. Zespół został zdegradowany do klasy B, choć po rundzie jesiennej nic nie zapowiadało, że tak się stanie. Na półmetku sezonu podopieczni trenera Damiana Łasochy plasowali się w ligowej tabeli na piątym miejscu z dorobkiem siedemnastu punktów.

Wiosną jednak spisywali się bardzo słabo. Wywalczyli zaledwie cztery punkty, wszystkie na własnym stadionie. Zremisowali 1:1 z Orionem Jacnia i niespodziewanie pokonali 6:2 Graf Chodywańce, który w nadchodzącym sezonie będzie występował w klasie okręgowej. Pozostałe dziesięć wiosennych meczów piłkarze z Suśca przegrali.

Z kopania piłki chleba nie ma

– Już okres przygotowawczy przed rundą wiosenną wskazywał na to, że będzie nam ciężko utrzymać się w klasie A. Przede wszystkim brakowało nam ludzi do gry. Kadra była niezbyt liczna. Zawodnicy bardziej skupiali się na tym, by pojechać za granicę do pracy, niż na uprawianiu piłki nożnej. Nie dziwię im się, bo przecież z kopania piłki chleba nie ma. Kłopoty kadrowe zwiększyły się, gdy pojawiły się kontuzje i wykluczenia za kartki. Zmuszeni byliśmy niekiedy posyłać do gry w klasie A juniorów. Konieczne było przekładanie meczów juniorów na inne terminy, by młodzi piłkarze mogli grać w zespole seniorów – tłumaczy trener Łasocha.

Ważniejszy był jednak zespół juniorów, który w drugim sezonie z rzędu wygrał ligę okręgową i w nagrodę zagra w nadchodzących rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

– Znam swoich podopiecznych bardzo dobrze, bo prowadzę ich od 2015 r. Drużyna oparta jest na zawodnikach z rocznika 2004, a więc większość z nich nie będzie już mogła zagrać w lidze wojewódzkiej, gdyż ukończyła wiek juniora. Zdecydowaliśmy się jednak podjąć wyzwanie, bo mamy w klubie trochę zdolnych chłopaków, urodzonych w latach 2005-2008. Kadra na ligę wojewódzką będzie liczyła 24 zawodników. To dla nich ogromny przeskok. Pewnie pogramy na szczeblu wojewódzkim tylko rok, ale warto spróbować. Może nas dotknąć bolesna rzeczywistość, jak się zderzymy z najlepszymi w województwie zespołami juniorów. Udział w tych rozgrywkach zapewne przyniesie nam wiele korzyści szkoleniowych. Muszę przyznać, że rozgrywki okręgowe stały na niskim poziomie. Wiele klubów je lekceważyło. Zespoły nie jeździły niekiedy na mecze. Czołowi zawodnicy grali już w lidze seniorów. Na tle innych prezentowaliśmy się zwykle całkiem nieźle. Wypracowaliśmy swój własny styl. Preferowaliśmy długie utrzymywanie się przy piłce. Takiej taktyce sprzyjało nasze boisko, które wygląda jak dywan. Gorzej nam szło w meczach wyjazdowych, na murawie gorszej jakości – mówi Łasocha.

Mistrzowski zespół Szumów Susiec

W mistrzowskim zespole juniorów starszych Szumów wiodącą rolę pełnili dwaj piłkarze – grający na lewej obronie lub lewym skrzydle Janusz Grad (ur. 2004) i prawoskrzydłowy Krzysztof Krawczyk (2005). Na wyróżnienie – zdaniem trenera Łasochy – zasłużył też środkowy obrońca Jakub Buczak (2004).

– Ci trzej piłkarze byli przede wszystkim niesamowicie ambitni i pracowici. Mieli blisko stuprocentową frekwencję na zajęciach szkoleniowych. Krawczyk ma za sobą udany sezon w zespole seniorów – mówi szkoleniowiec piłkarzy z Suśca.

Warto dodać, że urodzony w 2005 r. wychowanek Szumów Kornel Rębisz znajduje się w kadrze Resovii Rzeszów. Wiosną zadebiutował nawet w I lidze. Zaliczył epizody w meczach z Zagłębiem Sosnowiec i Widzewem Łódź.

Kadra zespołu juniorów starszych Szumów Susiec w rundzie wiosennej: Jakub Buczak, Karol Drążek, Patryk Gmiterek, Igor Grad, Janusz Grad, Łukasz Hałasa, Wojciech Hałasa, Oskar Jarszak, Brajan Knap, Karol Knap, Karol Koper, Jakub Kostur, Krzysztof Krawczyk, Karol Ożga, Bartosz Rębisz, Bartosz Romaniszyn, Norbert Słoniec Filip Trześniowski, Jakub Ważny, Dawid Wdowiak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama