Władze miejskie Hrubieszowa już współpracują z norweskimi samorządowcami przy realizacji projektu „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji". Pierwsze internetowe spotkanie samorządowców z obydwu miast odbyło się on-line w grudniu 2021 r. A w lipcu tego roku delegacja z Norwegii przyjedzie do Hrubieszowa, aby na miejscu porozmawiać o szczegółach tej współpracy. Koszt realizacji projektu wyniesie prawie 16,3 mln zł, a dofinansowanie ze środków MFEOG to ponad 15 mln zł.
Projekt „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji" zakłada miedzy innymi utworzenie i budowę Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej, utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla Seniora. Jego nadrzędnym celem jest osiągnięcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego miasta poprzez efektywną, kompletną i otwartą na progres administrację miasta. Norweskie miasto wesprze Hrubieszów własnym doświadczeniem w tworzeniu i funkcjonowaniu podobnych instytucji u siebie.
Podczas wizyty Norwegów w Hrubieszowie zostanie podpisana umowa dotycząca realizacji projektu "Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od realizacji do partycypacji". Natomiast na październik tego roku zaplanowano rewizytę samorządowców z Hrubieszowa w norweskim Elverum.
To miasto położone w południowo-wschodniej Norwegii (około 150 km na północ od Oslo – niedaleko granicy ze Szwecją). Obecnie mieszka tam 21,2 tys. osób. Elverum dysponuje bogatą ofertą kulturalną, sportową, edukacyjną i turystyczną. Może poszczycić się efektywną współpracą samorządu z organizacjami społecznymi i przedsiębiorcami. Jest atrakcyjnym partnerem do realizacji projektu zaplanowanego w Hrubieszowie.

![IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA] IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/19/sm-4x3-iv-gala-wolontariatu-w-hrubieszowie-zobacz-kto-zasluzyl-na-statuetke-zdjecia-1773913301-5.jpg)
![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze