Tik-Tok to serwis, który umożliwia użytkownikom publikowanie krótkich filmików na dowolny temat. W założeniu dzięki opcji udostępniania posty mają dotrzeć w krótkim czasie do jak największej liczby osób. Korzystając z popularności serwisu, jeden z influencerów – przedstawiający się jako Szalony Reporter – chciał pokazać Polakom prawdę na temat wojny w Ukrainie.
Na nagraniach udostępnionych przez niego w sieci można zobaczyć m.in. zburzone domy, zniszczone od pocisków samochody, opuszczone osiedla czy dziury w chodnikach po spadających pociskach. Autor filmów pojawił się m.in. w Buczy i Irpieniu, gdzie spotkał również przedstawicieli zagranicznych mediów.
Podczas nagrywania relacji Szalony Reporter posługiwał się nieco ironicznym językiem. W ten sposób chciał podkreślić, że prześmiewcze komentarze Polaków, którzy nie wierzą w ataki Rosjan, są – krótko mówiąc – nie na miejscu.
– Tu widać następny cel wojskowy atakowany przez Rosjan, żeby wyzwolić Ukrainę. No i tu na pewno internetowi specjaliści z Polski powiedzą (…) dlaczego to jest fejk – mówił, wskazując na zbombardowane budynki i ostrzelane auto w jednym z filmów.
Podczas całej wyprawy jej autor przypominał, że żołnierze zabraniają poruszania się po trawnikach, które w dalszym ciągu są zaminowane. Relacje z okupowanej wojny można zobaczyć w serwisie Tik-Tok. Oto jedna z nich:
@szalony.reporter ♬ dźwięk oryginalny - SZALONY REPORTER
[removed][removed]
Kto pomaga Ukrainie najbardziej?
Na to pytanie odpowiedzieli uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Okazuje się, że najbardziej cenimy naszą własną pomoc, którą przekazujemy ofiarom wojny w Ukrainie. Polskę w tym zestawieniu wskazało 51 proc. respondentów. W czołówce znalazły się również Stany Zjednoczone, które zebrały 38 proc. głosów, oraz Wielka Brytania (6 proc.).
W ankiecie do wyboru były również Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja i inne kraje, jednak żadne z nich nie uzyskało nawet jednego procenta głosów. 5 proc. pytanych wskazało opcję: „nie wiem/trudno powiedzieć”.
![Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM] Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-szalony-reporter-pokazuje-najechana-przez-rosjan-ukraine-film-1656590838.jpg)
![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)




![Świętowali swoje 30-lecie. Związek Gmin Lubelszczyzny docenił doświadczonych samorządowców [ZDJĘCIA] Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia związku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-swietowali-swoje-30-lecie-zwiazek-gmin-lubelszczyzny-docenil-doswiadczonych-samorzadowcow-zdjecia-1765970090.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze