Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:38
Reklama

Hrubieszów: Witaj maj, trzeci maj! [ZDJĘCIA]

Miasto Hrubieszów świętowało rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody zorganizowano na placu przy kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie.
Hrubieszów: Witaj maj, trzeci maj! [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Zgromadzeni na uroczystościach rozpoczęli uroczystość od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie podniesiono na masz flagę i głos zabrała burmistrz miasta Marta Majewska. Przywitała wszystkich, dziękując za udział i przypomniała historię uchwalenia konstytucji. Po jej wystąpieniu odczytano apel pamięci. Po salwie honorowej delegacje władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, szkół oraz organizacji społecznych złożyły wieńce i kwiaty przed Pomnikiem Legionisty.

Oficjalne uroczystości zakończyła Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie. Dalsza ich część miała miejsce już w Hrubieszowskim Domu Kultury. Na scenie artyści amatorzy oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej zaprezentowali widowisko muzyczno-teatralne w ramach programu „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.


Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Powiatowy 10.05.2022 06:20
A czemu nie było starosty Karpiuk.

miastowy 10.05.2022 21:48
Była ale trochę później i nawet sesję zdjęciową zrobili. A i minister był z SP.

Krzysiek 08.05.2022 10:35
BArdzo ładna uroczystość choć przypomniało .mi się czasu kiedy w taki sam sposób świętowano uroczystosc 3 mają 30 lat temu za czasów komuny za samą pamięć chwała wszystkich kturzy wzięli udział Kik

Pamiętnik 11.05.2022 13:46
Ta 30 lat temu i 30 lat temu w 90roku nie poszedłem do kościoła bo po upadku PRL wszyscy z ORMO. MO w 1 ławkach w kościele. Jak prześladowali kościół tak na hura wszyscy do kościoła. Pamiętam tamte dni.

Krzysiek 12.05.2022 19:35
Źle pan pamięta dopiero po 94 r wymienię przez pana osoby zaczy zaciekle uczęszczać do kościoła mnie chodziło kiedy jeszcze nieuczesxczaly w/w elity. do kościoła szacunek

Seba 08.05.2022 09:33
A te dwa pajace w mundurkach obok martuni to co za typy.

Kameleony 07.05.2022 21:41
Nie wiem jak wy patrioci jak chorągiewki ale przeszedł bym sie frontem Kaliningrad - Murmańsk . W ostateczności powrotna linią Armi Berlinga na wschód.Kto z was ma bohaterów armii Berlinga? Hahahah.

Kameleony 07.05.2022 20:10
Mnie innej piosnki uczyli ci co są teraz elitą historyczną. 1 maja maj zielony biało kwitną bzy, Kazdy komuszek to zna a dzieciom dalej brzmi ten tekst. Teraz komuszki zapominają jak latali na 1 maja!!!! W przedszkolu obniżyli mi ci gnoje ocene do min z zachowania bo nie byłem na 1 Maja. Teraz te ...... udają narodowców.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama