Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:54
Reklama

Świętuj Dzień Świętego Patryka z Akademią

Akademia Zamojska zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w obchodach Dni Świętego Patryka. Zakład Anglistyki i Koło Naukowe Anglistów Akademii Zamojskiej przygotowali dwie propozycje (w obu można wziąć udział online): konkurs na opowiadanie w języku angielskim i wykład dla uczniów.
Świętuj Dzień Świętego Patryka z Akademią

Konkurs na opowiadanie w języku angielskim

Konkurs polega na napisaniu w języku angielskim opowiadania "Opowieść Banshee", którego treść nawiązywać ma do legend i symboli celtyckich.

Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego. Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej poprzez rozwijanie umiejętności literackich uczestników, nagradzanie jej twórców, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka obcego. Patronat nad konkursem objęli: Konsul Honorowy Irlandii w Polsce oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.

Termin nadsyłania prac upływa 17 marca. Regulamin konkursu znajduje się pod linkiem: https://upz.edu.pl/opowiesc-banshee/

Wykład dla uczniów

Drugą propozycją skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych jest wykład online, którego tematem jest charakterystyka irlandzkiej odmiany języka angielskiego - Hiberno English. Propozycja skierowana jest do grup średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz uczniów klas dwujęzycznych. Wykład z przykładami wymowy i klipami video ilustrującymi tematykę, poruszać będzie głównie kwestie fonetyki oraz gramatyki, które tak odróżniają tę odmianę angielskiego (od lat znajdującego się w ścisłej czołówce najseksowniejszych akcentów języka angielskiego) od powszechniej używanych brytyjskiej i amerykańskiej.

W celu ustalenia terminu wykładu należy się skontaktować z opiekunem Koła Naukowego Anglistów Akademii Zamojskiej Tamarą Woińską (email: [email protected]).

Tamara Woińska jest wykładowcą filologii angielskiej w Akademii Zamojskiej, opiekunem naukowym Koła Naukowego Anglistów, organizatorem corocznych obchodów Dni Świętego Patryka w Zamościu i Krasnymstawie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama