Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:20
Reklama

Zamość: WORD edukuje książeczką

Została wydana w nakładzie 1500 egzemplarzy. Nie jest do kupienia. Ma być za darmo rozdawana w szkołach, aby uczniowie edukowali się z zasad ruchu drogowego. Ta książeczka powstała z inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
Zamość: WORD edukuje książeczką
Autor: Fot. WORD Zamość

Motywacją do przygotowania i wydrukowania tej publikacji były zmiany w prawie dotyczące kierowców i pieszych. Z książeczki można się dowiedzieć, jak jedni i drudzy powinni zachowywać się w rejonie oznakowanych przejść. Wyjaśniono, dlaczego zrównano prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy i czemu nie powinno się jeździć zbyt szybko. Publikacja zawiera także wybrane przepisy dotyczące rowerzystów, przekonuje do korzyści wynikających z noszenia odblasków itd.

"Chcielibyśmy, aby ta krótka darmowa publikacja ukierunkowana na wybrane aspekty w ruchu drogowym była pewnym kompendium wiedzy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym" – wyjaśniają autorzy. 

Książeczki mają być dystrybuowane wśród najstarszych klas szkół podstawowych, udostępniane kandydatom na kierowców, a także wszystkim chętnym.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama