Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 02:50
Reklama

Hrubieszów: Wyrosną drzewa na miejskim deptaku

Jest już gotowy projekt zmian na śródmiejskim deptaku w Hrubieszowie przygotowany przez Politechnikę Krakowską. Został uzgodniony z konserwatorem zabytków. Niebawem będzie poddany pod konsultacje mieszkańcom Hrubieszowa. Przebudowa najpewniej ruszy na wiosnę.
Hrubieszów: Wyrosną drzewa na miejskim deptaku
Tak będzie wyglądał deptak po zmianach zaproponowanych przez projektantów z Politechniki Krakowskiej.

Ponad dekadę temu w centrum Hrubieszowa przeprowadzono rewitalizację, w wyniku której śródmiejski skwer zamieniono na brukowany deptak. Miasto zyskało miejsce do ustawienia sceny i organizacji imprez, zainstalowano tam również fontannę. Dawną zieleń zamieniono na drzewa w donicach. Na deptaku wbudowano latarnie, a przy fontannie ustawiono ławeczki. Spora cześć mieszkańców nie mogła pogodzić się z niemal całkowitym usunięciem roślinności ze śródmiejskiego rynku. Część hrubieszowian nazwała deptak: "placem buraczanym", "betonozą" i "patelnią".

– W czasie letnich upałów nie sposób wysiedzieć w nagrzanym miejscu, nie tu ma żadnego cienia. Mimo że na deptaku jest fontanna, a latem ustawiona jest również bramka ze zraszaczem, to i tak trudno tu o wytchnienie. Człowiek czuje się jak na patelni. Dobrze, że w tym miejscu zostanie przywrócona roślinność dająca choć trochę cienia – mówią mieszkańcy miasta.

 – Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali wnioski o nowe zagospodarowanie deptaka. Głównie uwagi dotyczyły potrzeby nasadzenia drzew – przyznaje Paweł Wojciechowski, wiceburmistrz Hrubieszowa.

Cały artykuł na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kocham władzę, która oszczedza 15.01.2022 21:38
Którego roku ci projektanci są tej Politechniki Krakowskiej? Raptem 3/4 dzury w kostce z drzewkiem i żywopłotem hahaha. Pewnie darmowy projekt na zaliczenie roku zrobili. UM nie ma swojego eksperta od zagospodarowania zieleni itd itp? Po co szukać uczniaków co za free wykonają jakieś ilustracje graficzne śmieszne kilku drzewek. Tak jak pisałem robicie to co było. Za kilka lat ktoś wymysli pas zieleni taki jak był. Hahaha

Bareja 13.01.2022 15:36
Przecież tam rosły drzewa. Tyle kasy wy...bane w projekt granitowego placu bo projektant ze swojego błota skąd pochodzi nie mógł sie otrzepać. A teraz znowu drzewa sadzicie i znowu w projekty strata kasy. za 10 lat ktoś zaprojektuje to co było pewnie. I taka wydajność władz, Niszczą to co było zeby stwarzać to samo. A za projekty i urzędnicze posiadówki my płacimy. Co jeszcze nowego wymyślą ?

Ooo 12.01.2022 10:45
Przeciez te drzewa sie nie utrzymają. Ale ktos zarobi na tym projekcie.

uny 12.01.2022 13:58
co krok to prorok czyli nic nie robić i słuchać jęków, że betonoza? dobrze, że wreszcie próbują coś z tym zrobić

dostawca kostki granitowej 15.01.2022 21:31
A nie betonoza ? Tyle w granicie koszt zae.....sty. Po to żeby drzewa zwozić w donicach- kolejne koszta. żeby wody opadowe ściekały bezpośrednio do uregulowanej Huczwy. I dziwicie się niskim poziomem wód druntowych, jak dla was taka betonoza jest piękna bo w dzieciństwie błoto na podwórku tylko było hahahah

OOOlo 13.01.2022 15:38
One tam były tylko ktoś zarabiał na wwożeniu i wywożeniu donic z nimi ale pewnie tak urosły ze w stodole sie nie mieszczą

Franz Kafka 14.01.2022 08:47
Oczywiście, że były drzewa w dużych, drewnianych donicach. Tylko nikt tego nie pielęgnował i uschły pewnie, a teraz ponownie to samo rozwiązanie tylko w/g "nowego " projektu??? Najpierw określcie się, co naprawdę chcecie w tym miejscu, placu do wszelakiego rodzaju imprez, uroczystości, lodowiska, czy też park miejski?? Przecież latem stoją pięknie ukwiecone donice, zimą choinki. A jak ktoś chce być w cieniu to niech idzie do parku.

Old Hrubieszów 15.01.2022 21:27
Budkę z piwem chcę jak za starych dawnych lat tam stała i kilka drzewek. A nie sztuczne palmy w donicach, kącik relaksu na paletach budowlanych i Straż Miejską co sapie za uchem i do wszystkiego sie chce bezmyślnie przykleić mandatem, bo miałem takie przypadki.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama