Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 10:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zakażeń mniej. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

5029 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Najwięcej w woj. mazowieckim (776) i śląskim (671). W lubelskim stwierdzono 108 przypadków. Minionej doby COVID-19 przyczynił się do śmierci 38 osób. Takie są nowe dane podane przez Ministerstwo Zdrowia 27 grudnia.
Zakażeń mniej. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Dla porównania tydzień temu, 20 grudnia, ministerstwo informowało o 9609 nowych przypadków COVID-19. Wówczas zmarło 29 osób. 

Wśród 38 osób, które zmarły wczoraj, 28 miało schorzenia współistniejące. Pozostałe 10 osób zmarło wyłącznie z powodu koronawirusa. W szpitalach ciągle przebywa ponad 21 tys. zakażonych koronawirusem. 2069 pacjentów podłączonych do respiratorów. Jak informuje resort, dla zakażonych przygotowano  31 749 łóżek i 2886 respiratorów.

W powiecie zamojskim jest 8 zakażonych osób. 450 jest objętych kwarantanną. W tomaszowskim także 8 chorych. Mniej ludzi ma jednak kwarantannę - 258. W biłgorajskim na kwarantannie jest 331 osób, 2 mają potwierdzonego koronawirusa. W powiecie hrubieszowskim na kwarantannie jest 261 osób i 4 zakażonych. 

Przybywa też, ale nie w oszałamiającym tempie, zaszczepionych. Ostatniej doby wykonano 782 szczepienia przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 20 922 822 Polaków. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Komuna pierze mózgowinę Data dodania komentarza: 17.06.2026, 04:36 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: Klaudia 52L . Treść komentarza: Ich nic nie obraza IKAR bo tym bezwstydnym i bezszczelnym ludziom pluc w oczy a powiedza ze pada deszcz . Z niewinności uciekli jeden z drugim za granice jak szczury . Mafia patologi oszustow . Tyle o tych ludziach mozna tylko powiedziec ! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:26 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta
Reklama
Reklama
Reklama