Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:44
Reklama

Zamość: Po interwencji w Galerii Twierdza. Podziękowania od komendanta i prezydenta dla funkcjonariuszy

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz Prezydent Miasta Zamość podziękowali dzisiaj policjantowi i strażnikowi miejskiemu za wzorowo przeprowadzoną interwencję, podczas której doszło do ataku na funkcjonariuszy. Bezpieczeństwo mieszkańców miasta jest sprawą priorytetową i nie ma przyzwolenia w naszym mieście na łamanie prawa – to wspólny głos Prezydenta oraz Komendanta.
Zamość: Po interwencji w Galerii Twierdza. Podziękowania od komendanta i prezydenta dla funkcjonariuszy
Autor: Fot. KMP Zamość

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Zamość odbyło się krótkie spotkanie w czasie, którego Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki podziękowali policjantowi i strażnikowi miejskiemu za działania podczas sobotniej interwencji w galerii handlowej na terenie miasta. W czasie spotkania obecni byli także Komendant Miejski Policji w Zamościu inspektor Wiesław Pawluk oraz Komendant Straży Miejskiej Miasta Zamość Pan Marian Puszka.

Czytaj także: Ostra interwencja policji i straży miejskiej w galerii handlowej. Za brak maseczki?

Pan Komendant w skierowanych do funkcjonariuszy słowach podziękował za służbę. Podkreślił ich determinację, zaangażowanie i spokój podczas interwencji wobec agresywnego mężczyzny, który dopuścił się czynnej napaści. Dodał, że sytuacja z galerii pokazuje również dobrą współpracę pomiędzy zamojską Policją a Strażą Miejską, która ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ta dobra współpraca spowodowała, że ze skierowaną wobec nich agresją poradzili sobie doskonale. Dodał, że osoby łamiące prawo nie mogą czuć się bezkarnie i najważniejsze jest to, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Nadinspektor Artur Bielecki podziękowania i wyróżnienia dla funkcjonariuszy przekazał także w imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Czytaj także: Interwencja w Galerii Twierdza. Jest zapis monitoringu i prokuratorskie zarzuty (FILM)

Interwencja w Galerii Twierdza - zapis monitoringu

 

Pan Prezydent Andrzej Wnuk wyraził podziękowania za pełny profesjonalizm i opanowanie w czasie interwencji. Funkcjonariuszowi Straży Miejskiej podziękował za to, że w sytuacji, kiedy zaatakowany został policjant, zachował się w pełni profesjonalnie. Dodał, że najważniejsze jest to, aby prawo było przestrzegane.

Policjant oraz strażnik obok gratulacji i słów uznania za swoją służbę otrzymali także drobne upominki.

Czytaj także: Interwencji w galerii handlowej cd. Dozór policji dla 32-latkaOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Seb 16.01.2022 10:25
Ha, ha. Wy ludkowie jacyś przewrażliwieni jesteście. Startowali z łapami do funkcjonariusza koleś plus ta panienka. Dostali gazem i koleś w d..pe paralizatorem i wielka g...burza. Ale im krzywdę zrobili męczenników z nich zróbcie.

Wierna czytelniczka 30.12.2021 14:43
Za coś takiego nagroda to za zabicie człowieka przez ZOMO to będą stawiać pomniki ???

Adss 30.12.2021 09:31
Ludzie juz nie mają sliny zeby na policję pluc

Teleskopowi 27.12.2021 11:27
Jest to Sukces Policji. Szkoda,że jedyny.

Gg 23.12.2021 21:25
Naród też wam z pewnoscią podziekuje! przyjdzie czas kiedy ludzie was powieszą zgodnie z waszym wlasnym "prawem"

Edward 23.12.2021 22:50
Co!, wyszedłeś na przepustkę, po świętach wrócisz tam gdzie twoje miejsce, tylko grzeczny bądź bo na Wielkanoc nowej nie dostaniesz.

Modry 21.12.2021 18:00
Dostają premie ,medale za gnębienie narodu ,ale jak w tej piosence wstydzi się CIEBIE kraj ,i przyjdzie czas w którym ludzie osądzą takich bohaterów.

zomo 21.12.2021 12:49
brawo jeszcze medal mu dać złapał groźnego przestępce,wstyd pokazywać takie coś,typ dziewczynie pryska gazem w twarz jeszcze pochwałe za to dostaje

Marian 21.12.2021 00:46
Wstyd patrzeć na tych milicjantów.szopka

Ciekawy 20.12.2021 12:05
A nazwiska tych bohaterów gdzie? Wstydzicie sie czy jak?

Obserwator 19.12.2021 17:36
Jakkolwiek atak na funkcjonariusza jest czymś bardzo nagannym, to nie przeceniajmy profesjonalizmu tego policjanta, który moim skromnym zdaniem nie zna nawet dobrze przepisów dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego. A jeśli jego przełożeni ocenili te interwencję pozytywnie, to znaczy, że sami ich dobrze nie znają i nie powinni piastować tak wysokich stanowisk. Miotacza gazu nie można używać w pomieszczeniach zamkniętych, chyba, że zagrożone jest życie i zdrowie funkcjonariusza. Tak naprawdę to yzciw gazu spowodowało tylko eskalację agresji, więc gdzie tu profesjonalizm. Spsikał gościa gazem, a sprowokował go do takiego stopnia, że trzeba było go spawać paralizatorwm. I to ma być ten profesjonalizm? Ta para powinna złożyć skargę do prokuratury o przekroczeniu uprawnień przy stosowaniu środków przymusu. Ciekawe, czy prokurator oceni "profesjonalizm" funkcjonriusza podobnie jak jego przełożenie. W ogóle to zauważalna jest taka tendencja, że funkcjonariusze odwalają różne sztuki, a przełożeni takimi działaniami, jak to spotkanie, próbują zamydlać rzeczywistość.

az 19.12.2021 16:26
gaz+paralizator. że takie coś jest nagradzane w pełni pokazuję patologie tego kraju.

Bonsante 19.12.2021 16:04
Najgorsze w tym wszystkim że takie coś jest chwalone mimo tego jak zachował się ten chłopak z dziewczyną policjant przekroczył uprawnienia nie powinien używać gazu w sklepie i paralizator na koncu b aby się wyżyć jedynie pan że straży zachował się profesjonalnie, do czego to chwalenie jeżeli złapią gwałciciela czy kogoś innego nie ma takich pochwał kpina i zenada

X 19.12.2021 00:24
W Stanach za atak na mundurowego byłaby kula z broni długiej i tyle w temacie.

maniek 18.12.2021 18:37
nagrodzili zachowanie godne zomo w najgorszym wydaniu

mr.t 18.12.2021 18:28
pomijając fakt, że zatrzymany był agresywny, to funkcjonariusza z przyjemnością wyżywał się paralizatorem na zatrzymanym.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama