Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 00:25
Reklama

Zamość: Uczniowie I LO na grobach nauczycieli

Kiedyś w "starym" ogólniaku uczyli, dziś już ich nie ma. Ale młodsze koleżanki i koledzy po fachu oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu pamiętają o zmarłych pedagogach.
Zamość: Uczniowie I LO na grobach nauczycieli
Autor: Fot. I LO Zamość

W tygodniu poprzedzającym listopadowe Zaduszki uczniowie I LO wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzali i porządkowali groby zmarłych nauczycieli, zapalali na nich znicze. Tak ogólniak realizował projekt Sztafeta Pamięci wpisujący się w ogólnopolską akcję #SzkołaPamięta.

Była to okazja do wspomnienia nieżyjących profesorów, którzy wpisali się w historię szkoły i miasta. Do takich z pewnością zalicza się Michał Pieszko, legendarny nauczyciel geografii, organizator drużyn harcerskich i PTTK, autor "Przewodnika po Zamościu "z roku 1934, twórca gabinetu geograficznego, w którym zgromadził ogromną kolekcję skał i minerałów. Z I LO związana była również Bogumiła Sawa, regionalistka i miłośniczka Zamościa, długoletnia bibliotekarka w I LO ale także Stanisława Żochowska-Kuna, polonistka i organizatorka tajnego nauczania. Licealiści odwiedzali także groby  zmarłych niedawno nauczycieli: Anny Piotrowskiej, s. Mirosławy Kozioł, Stanisława Kasztelana, Julii Rodzik, czy niezrównanego profesor od francuskiego Andrzeja Pawlika.

Lista zasłużonych postaci, jest bardzo długa i każdy absolwent z pewnością uzupełniłby ją po swojemu. Dyrekcja szkoły podkreśla natomiast, że wdzięczna pamięć należy się również zasłużonym dyrektorom: Michałowi Bojarczukowi, Bolesławowi Hassowi i Zygfrydowi Bieleckiemu.

– W jakiejś formie co roku ta sztafeta się odbywała, ale tym razem jest wyjątkowa. Stąd m.in. uroczyste zakończenie całości mszą św. , która w intencji zmarłych profesorów, pracowników, absolwentów i uczniów zostanie odprawiona 5 listopada o godz. 18 w Katedrze Zamojskiej – podkreśla Bożena Krupa, dyrektor I LO w Zamościu.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama