Wariant Delta zbiera żniwo
Podczas wizyty ministra Adama Niedzielskiego w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca planów rządowych w sprawie wprowadzenia obostrzeń. Szef resortu zdrowia podkreślił, że udział wariantu Delta koronawirusa obejmuje już ok. 80 proc. przypadków, a jedyną bronią do walki z tą odmianą są obecnie szczepienia. Dodał również, że pacjenci wymagający opieki szpitalnej to głównie osoby, które nie skorzystały z możliwości przyjęcia szczepionek.
W pierwszej kolejności niezaszczepieni
Podczas konferencji minister Niedzielski przekazał, że w pierwszej kolejności rząd planuje wprowadzić obostrzenia w tych rejonach, w których odsetek zaszczepionych pacjentów jest najmniejszy. „Obecnie dotyczy to woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.” – wymieniał. Dodał też, że restrykcje zostaną wprowadzone w momencie, kiedy liczba zachorowań przekroczy tysiąc przypadków w skali całego kraju. Pytany o to, jakich obostrzeń można się spodziewać, stwierdził jedynie, że obejmą te same branże, co podczas poprzednich lockdownów. Zaapelował, aby Polacy podeszli do sprawy odpowiedzialnie i poddali się szczepieniom.
"Warto – myślę – zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu.” – mówił Niedzielski.
Walka z antyszczepionkowcami
Szef resortu zdrowia odniósł się w swojej przemowie do ostatnich zdarzeń związanych z atakami na punkty szczepień, nazywając je „terrorem”. Wyjaśnił, że celem antyszczepionkowców jest zniechęcenie społeczeństwa do realizowania programu szczepień. Zapewnił, że wszelkie tego typu działania, jak również osoby hejtujące i propagujące przemoc, będą namierzane. Potwierdził to również sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, który przyznał, że w sieci monitorowane są wszelkie działania związane z agresją słowną i zachęcaniem do aktów przemocy, w tym wobec pracowników koordynujących przebieg powszechnego szczepienia.
Wiemy, kiedy rząd wprowadzi obostrzenia. Minister zdradza plany
Podczas środowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie wprowadzenia ewentualnych obostrzeń. Przekazał, kiedy i gdzie można spodziewać się wprowadzenia restrykcji. Poruszył również temat nasilających się ataków antyszczepionkowców.
- 05.08.2021 09:17

Reklama
![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze