Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 12:32
Reklama

Kto zdał, a komu się zdawało? (TYLKO W GAZECIE)

Ponad 8 tys. egzaminów teoretycznych i 11,4 tys. praktycznych na prawo jazdy kategorii B przeprowadzono w ub. roku w WORD w Zamościu i jego oddziale terenowym w Biłgoraju. Pod względem zdawalności egzaminu praktycznego zdecydowanie lepiej wypada Biłgoraj. Co o tym decyduje?
Kto zdał, a komu się zdawało? (TYLKO W GAZECIE)
Opłata za egzamin teoretyczny wynosi 30 zł, a za praktyczny – 140 zł.

Zestawienie zdawalności WORD w Zamościu obejmuje okres od 1 stycznia do końca grudnia 2020 r. W omawianym czasie do egzaminu teoretycznego na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy (B) podeszły 5 182 osoby, z czego wynik pozytywny uzyskało 2 946 kursantów. Średnia zdawalność wyniosła 56,85 proc. Do egzaminu praktycznego (plac i miasto) w omawianym okresie przystąpiło 7 360 kandydatów na kierowców, z czego dla 2 507 z nich egzamin zakończył się happy endem (co trzeci kursant uzyskał pozytywny wynik). Zdawalność wyniosła 34,06 proc.

W czasie pandemii

Trzeba podkreślić, że z uwagi na pandemię spadła liczba wszystkich egzaminów przeprowadzonych w zamojskim ośrodku (teoretycznych było o ponad 1,3 tys., a praktycznych o ponad 2,3 tys. mniej niż rok wcześniej). Na wiosnę WORD w Zamościu i jego oddział terenowy w Biłgoraju były przez prawie dwa miesiące nieczynne. Egzaminowanie wznowiono na początku maja i od tamtej pory egzaminy odbywają się bez przerwy. Obowiązują jednak rygory sanitarne, np. na egzaminie teoretycznym może być zajęte tylko 66 proc. miejsc na sali. – Do tego doszedł limit liczby egzaminów dla jednego egzaminatora – dodaje Marcin Kulig, dyrektor WORD w Zamościu. – Każdy egzaminator może przeprowadzić obecnie do 9 egzaminów na kat. B dziennie.

Szczegóły zdawalności szkół nauki jazdy znajdziesz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jaś Fasola 15.09.2021 20:42
Nie polecam tego wordu w Biłgoraju, nie zapisujcie się tam bo oni wszystkich uwalają specjalnie. Miasto bardzo łatwe, wręcz banalne, ale co z tego jak traktują ludzi jak, polecam bardzo lublin, egzaminatorzy patrzą na umiejętności, a nie żeby dla zakładu chwalić się przed kolegami ile się oblało dzisiaj. Mój bratanek 8 razy nie zdał w biłgoraju, raz pojechał do lublina, które jest trudniejszym miastem i za pierwszym zdał mimo nieznajomości lublina.

Kierowca Bombowca 07.04.2021 17:05
Zdał kierowca koparki, co miał swańke w wydziale komunikacji, a jego syn do 18 roku życia zanim zrobił sie instruktorem to roweru nawet nie miał hahahha. Grunt to układy.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]Autor komentarza: OjojTreść komentarza: Jeszcze chwila takiego zarządzania i to miasto zostanie zlicytowane. Tak się kończy budowanie zamków na piasku. Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i dowiaduje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż to co wypisuje się na fejsbuczku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 23:28Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacje
Reklama
Reklama