Do zdarzenia doszło dzisiaj (2 października) o świcie na ul. Przedmieście Szperówka, w ciągu drogi krajowej nr 74 w Szczebrzeszynie.
Kierujący osobowym seatem 21-latek jechał od Gorajca w kierunku Szczebrzeszyna. Nie wyrobił się na zakręcie, stracił panowanie nad samochodem, który kilkakrotnie dachował.
Młody mężczyzna jechał sam. Po wypadku przetransportowano go do szpitala. Policja sprawdziła, że był trzeźwy.
– Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad samochodem była prędkość z jaką poruszał się 21-latek, niedostosowana do panujących na drodze warunków. W czasie, gdy doszło do zdarzenia padała mżawka, droga była mokra, miejscami śliska – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Szczegółowy przebieg zdarzenia i jego okoliczności wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.
Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania wydłuża się, łatwo również wpaść w poślizg. Ponadto jesienią na jezdni mogą leżeć opadające z drzew liście. Hamowanie na takiej nawierzchni może być również niebezpieczne i powodować utratę kontroli nad kierownicą. Dlatego też kierując samochodem zawsze należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i jechać z taką prędkością, która pozwoli na szybką i bezpieczną reakcję.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze