Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 18:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Nowy przypadek koronawirusa w powiecie zamojskim

U dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat potwierdzono badaniami laboratoryjnymi zakażenie koronawirusem. Jedna z nich mieszka w powiecie zamojskim.
Nowy przypadek koronawirusa w powiecie zamojskim

Autor: Fot. pixabay.com

Z popołudniowego raportu służb wojewody wynika, że na Lubelszczyźnie są dwa nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Jeden z nich to mieszkanka powiatu puławskiego (jest w stanie dobrym), a drugi to kobieta z powiatu zamojskiego, której stan lekarze określają jako średni.

To oznacza, że na ten moment w województwie lubelskim potwierdzono 204 przypadki zakażenia. 8 osób zmarło. Jest też 53 ozdrowieńców.

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali z podejrzeniem koronawirusa trafiły 24 osoby, 9514 mieszkańców regionu jest poddanych kwarantannie, a 1951 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że od przedpołudnia przybyły 234 nowe przypadku. Dotyczą one: mieszkańców województw: mazowieckiego (110), łódzkiego (32), śląskiego (28), wielkopolskiego (19), małopolskiego (12), podlaskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (7), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (2), opolskiego (2), lubuskiego (1), pomorskiego (1).

Resort przekazał też informacje o śmierci 10 kolejnych pacjentów.

Liczba zakażonych koronawirusem: 5575/174 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tak to 09.04.2020 23:05
A ile przypadków nie jest i nie będzie potwierdzonych bo u pacjentów z chorobami np. nowotworowymi nagle pojawia się zapalenie płuc?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TUTU Treść komentarza: To nie nacjonaliści tylko ukraińcy nacjonaliści nie mieli POŃSTWA AKANDAL Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:17 Źródło komentarza: W Zatylu i Bełżcu uczczono ofiary bestialskiego mordu. Odsłonięto nową tablicę pamięci [ZDJĘCIA] Autor komentarza: dziadzio Treść komentarza: Nowe Miasto dzień w dzień w nocy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:14 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: Tępa córcia Treść komentarza: Do A.W. I potwierdziłaś wszystko co było o Tobie napisane. Ela ciebie broni a ty ją opierniczasz ... no jaja jak berety... Ty się naucz czytać ze zrozumieniem🤣🤣🤣 pani pomoc administracyjna🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:41 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Riot Treść komentarza: Oj oby się w końcu wzięli za tą patologię. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: mało Treść komentarza: Najpierw Panem Bogiem ,teraz krzyżem wycierają sobie gęby przebierańcy, gonić tych szmatławców Kaczyńskiego bo to on ich zaprosił i utrzymuje ich za nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: bombom Treść komentarza: Uwielbiam orkiestry dęte i zazdraszczam wam. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Zaburze świętowało 100-lecie Orkiestry Dętej. Jubileuszowi towarzyszył Festiwal Roztrąb
Reklama
Reklama
Reklama