Pierwszego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się XII Powiatowy Zlot Turystyczny, a o 14.00 w szranki staną Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP dziewcząt, chłopców i kobiet. Główne wydarzenia będą zaś mieć miejsce w niedzielę. Już o 6 rano wystartują spławikowe zawody wędkarskie, a od 8.30 rozpoczną się konkurencje drużynowe i indywidualne na stadionie Sokoła Zwierzyniec. Oprócz klasycznych dyscyplin takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi, skok w dal czy rzut lotką organizatorzy przygotowali również konkurencje rzadko spotykane w czasie zawodów. Nie zabraknie więc przeciągania liny, przenoszenia worków z piaskiem czy przetaczania 80-kilogramowej opony traktorowej. A jeżeli komuś jeszcze będzie mało wrażeń, to czeka na niego wyciskanie 17,5-kilogramowego odważnika. Szansę pokazania swoich umiejętności otrzymają też władze samorządowe poszczególnych gmin, które zmierzą się w dwuboju. Organizatorzy postanowili oszczędzić szacownych gości, wybierając dla nich rzut lotką i podkową. Mogli bowiem zaproponować wójtom, radnym czy burmistrzom przetaczanie opony oraz przenoszenie worków z piaskiem.
– Nie zamierzamy specjalnie świętować 20-lecia, choć przyznać trzeba, że jest się z czego cieszyć. Igrzyska co roku ściągają rzeszę uczestników i kibiców, a rywalizacja sportowa idzie w parze z radością i pogodą ducha – mówi wiceprezes zamojskiego LZS Krzysztof Pszenniak.
W ubiegłorocznych igrzyskach górą był Miączyn przed Sitnem i Gminą Zamość, a wzięło w nich udział 650 zawodników i zawodniczek oraz 29 młodzieżowych drużyn OSP.

![Zobacz postępy prac przy rozbudowie i modernizacji Sanatorium w Krasnobrodzie [ZDJĘCIA] Zobacz postępy prac przy rozbudowie i modernizacji Sanatorium w Krasnobrodzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/22/sm-4x3-zobacz-postepy-prac-przy-rozbudowie-i-modernizacji-sanatorium-w-krasnobrodzie-zdjecia-1779456768-4.jpg)

![Tech-Max z Tomaszowa Lub. wygrywa WRO w kraju i awansuje do zawodów w Portoryko! [ZDJĘCIA] Tech-Max z Tomaszowa Lub. wygrywa WRO w kraju i awansuje do zawodów w Portoryko! [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/21/sm-4x3-tech-max-z-tomaszowa-lub-wygrywa-wro-w-kraju-i-awansuje-do-zawodow-w-portoryko-zdjecia-1779353949-1.jpg)













Napisz komentarz
Komentarze