Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:47
Reklama

Podwójny portret Zamojszczyzny: dworzec na peryferiach

Zamość Północny była to stacja kolejowa przypominająca... widmo. Powstała na polach Sitańca (tuż za granicą miasta). Obok stał biurowiec zwany potocznie "Lipskiem". Był to nowoczesny gmach, którego budowy nigdy nie ukończono. Niektórzy mieszkańcy Zamościa uważają, że nad tym miejscem ciąży jakieś "inwestycyjne fatum".
Podwójny portret Zamojszczyzny: dworzec na peryferiach
Autor: ze zbiorów Adama Gąsianowskiego.

Plany były bardzo poważne. Najpierw wybudowano jednak reprezentacyjny biurowiec. Został on postawiony pod koniec lat 70 ub. wieku: w szczerym polu, tuż za granicą Zamościa. Budynek zwany potocznie "Lipskiem" miał cztery piętra, w sumie 5 tys. mkw. powierzchni. Był postawiony w nowoczesnej w tym czasie technologii.
Podobał się! Historię miał jednak nieciekawą...

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?Autor komentarza: SkowyrnyTreść komentarza: No przecież dała.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:54Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: Tysiące aut w kolejce do odprawy. Ukraińcy korzystają z ulgi
Reklama
Reklama