Policjanci drogówki z Tomaszowa Lubelskiego pełnili we wtorek służbę na drodze krajowej nr 17. W Krynicach ich fotoradar "złapał" ciężarowego mercedesa, który przez wieś, w terenie zabudowanym pędził z prędkością 90 km/h. Samochód kierowany przez 39-letniego obywatela Mołdawii został zatrzymany. Cudzoziemiec był przekonany, że zna sposób, by uniknąć odpowiedzialności.
Kiedy policjantka poprosiła go o dokumenty, mężczyzna podał tylko paszport z banknotem w środku. Policjantka mu go oddała wraz z zawartością. Zażądała dokumentów niezbędnych podczas kontroli.
– Mołdawianin wykonał polecenie, jednakże w radiowozie ponownie wręczył policjantom dokumenty. Wewnątrz znów pojawiły się pieniądze. Było to 30 euro. Mężczyzna poprosił, by mundurowi puścili go wolno, bo ma jeszcze 10 min do przerwy i się śpieszy – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
W odpowiedzi cudzoziemiec usłyszał, że popełnił przestępstwo. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Prokurator ogłosił mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze