Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:55
Reklama

CKZiU Zamość

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego to szkoła publiczna, której organem prowadzącym jest miasto Zamość. Siedziba CKZiU mieści się w budynku przy ulicy Partyzantów 14. Szkoła zatrudnia obecnie 48 pracowników, w tym 36 nauczycieli różnych specjalności.
CKZiU Zamość

Szkoła istnieje od 1995 roku, początkowo, jako Centrum Kształcenia Ustawicznego, w 2012 przekształcono ją w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoła jest zespołem placówek oświatowych publicznych. Jest jedyną w regionie bezpłatną szkołą dla dorosłych, w której w bieżącym roku szkolnym uczy się 871 słuchaczy. CKZiU kształci młodzież i dorosłych w systemie stacjonarnym i zaocznym. Oferta szkoły obejmuje nauczanie w szkole podstawowej, liceum ogólnokształcącym, szkole policealnej. CKZiU przeprowadza także kwalifikacyjne kursy zawodowe dla swoich absolwentów, podnoszące kwalifikacje i szanse na rynku pracy.  

CKZiU dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną z 12 pracowniami i nowoczesnym sprzętem. Szkoła posiada ogółem 157 komputerów stacjonarnych, 39 laptopów, 3 tablice multimedialne.

Kadra pedagogiczna to 36 nauczycieli różnych specjalności, ciągle podnoszących swoje kwalifikacje i kompetencje. Dzięki temu w szkole na bieżąco modyfikowana i dostosowywana jest oferta edukacyjna odpowiednio z potrzebami słuchaczy i zmieniającego się rynku pracy. 

 – W CKZiU korzystamy z nowoczesnym metod dydaktycznych takich jak e-learning, kształcenie modułowe czy firma symulacyjna. Dzięki temu jesteśmy liderem w regionie jeśli chodzi o szkoły tego typu i możemy reagować na bieżąco na potrzeby rynku pracy – przyznaje Tadeusz Szewczyk, dyrektor CKZiU.

W celu zwiększenia efektywności działań szkoła współpracuje z instytucjami lokalnymi, samorządem i szkołami. 

CKZiU planuje ciągle poszerzać swoją ofertę edukacyjną. Niebawem otworzone zostaną nowe kierunki dla dorosłych: agrotonika, spedycja i logistyka, które są odpowiedzią na zmieniający się rynek pracy. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kuba 26.01.2021 14:24
Dzięki tej szkole zdałem maturę, bo w żadnym liceum nie dali mi szansy na podejście do egzaminu dojrzałości.

jasnowidz 22.02.2019 11:19
Szkoła im . Koziołka Matołka .Komu to służy ? Kto na tym robi kasę ??? Po ukończeniu takiego Oxfordzika to za ciecia można robić za minimalną stawkę lub na kasie siedzieć .Szkolnictwo takie to raj dla nierobów nauczycieli ...

A 27.02.2020 09:36
TO PROSZĘ SPRÓBOWAĆ UCZYĆ MŁODZIEŻ TRUDNĄ, Z PROBLEMAMI I PO PRZEJŚCIACH.

Yuda 22.02.2019 08:42
A kiedy polaczo CKU i CKP. Ustawa nakazuje -5 dyrektorow oplaca miasto?

Belfer 22.02.2019 08:35
Skąd tyle słuchaczy, szkoła caly tydzien swieci pustkami kilka samochodow w niedziele rano.. i tyle, komu ta szkola sluzy , kto za to placi, kierunki nowe..sa juz awno w ZSP np logistyk, moze w calej historii szkoly bylo 7 uczniow , w tym 3 na zwonieniu z poradno PP.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama