Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 12:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Telatynie (ZDJĘCIA)

We wtorek, 29 stycznia w Telatynie odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany pod honorowym patronatem posła Tomasza Zielińskiego.
I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Telatynie (ZDJĘCIA)

Autor: Fot. UG Telatyn

W wydarzeniu tym, oprócz bardzo licznie zgromadzonej widowni uczestniczyli: wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski jako gospodarz miejsca oraz zaproszeni goście: Anna Romanowicz-Łagowska, dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego, Jarosław Korzeń, wicestarosta powiatu tomaszowskiego, Wiesław Cielica, wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz proboszczowie: ks. Jerzy Rzeszowski i ks. Andrzej Bastrzyk.

W przygotowanie uroczystości włączyły się wszystkie aktywnie działające na terenie Gminy Telatyn Koła Gospodyń Wiejskich, które dla wszystkich uczestników przygotowały słodki poczęstunek.

W przeglądzie wzięło udział 126 wykonawców, łącznie występów scenicznych było 21 . Na scenie wystąpili soliści:Szymon Steć, Klaudia Safaryn, Wiktoria Skiba i Dorota Skiba, duety: Piotr Wilk i Martyna Rajtak, Natalia Nogas i Kornelia Bodeńko, Emili Bryk i Aleksandra Kowalczuk, Elżbieta Sławińska i Anna Sienkiel, Lena Lepionka i Dorota Lepionka, Martyna Rybak i Emilia Gala oraz zespoły: Grupa 3-4 latków z Przedszkola, Zespół Muzyczny kl. II, Zespół ,,Wigapa", Zespół ,,Szósteczka", Zespół kl. Va, Zespół ,,Echo Telatyna", Zespół ,,Lawenda", Zespół ,,LTM", Zespół Artystyczny ,,Fermata", Schola ,,Gaudium" oraz Chór Parafii Nowosiółki.

Wykonawcy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od tradycyjnych kolęd aż po współczesne bożonarodzeniowe pastorałki przygotowane w ciekawych opracowaniach i aranżacjach. Były utwory śpiewane a'capella oraz wykonywane na cymbałkach i różnych instrumentach.

Poziom artystyczny był bardzo wysoki, a wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i statuetki ufundowane przez posła Zielińskiego i Urząd Gminy w Telatynie. Następnie zgromadzeni goście i artyści I Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Telatynie wspólnie zaśpiewali kolędę ,,Bóg się rodzi".



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rysiek 31.01.2019 09:32
Wszystko fajnie, gdyby tylko jeszcze więcej mieszkańców gminy Telatyn przybyło na spotkanie a nie połowa to z całego powiatu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama