Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:36
Reklama

Robocikowo

Firma Robocikowo istnieje od lipca 2017 roku. Siedzibę ma w Zamościu, a zajęcia prowadzone są także z dojazdem do szkół, przedszkoli czy też innych instytucji. Robocikowo prowadzi zajęcia, kursy i warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci.
Robocikowo
Autor: Robocikowo

Założycielem firmy jest Magdalena Kaniowska. Jej wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie w dziedzinie marketingu, nowych technologii i znajomość nowych metod edukacyjnych, w tym Lego Education, zaowocowała założeniem Robocikowa. Już w pierwszym roku działalności zorganizowano zimowe półkolonie z robotyką w Osiedlowym Domu Kultury "Okrąglak". 

Oprócz zajęć pozalekcyjnych w ramach działalności firma organizuje również imprezy urodzinowe z robotyką Lego oraz kursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i starszych przedszkolaków. Na zajęciach dzieci uczą się konstruowania, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a także pracy w zespole. Główną ideą zajęć w Robocikowie jest "nauka poprzez zabawę", dzięki której dzieci lepiej przyswajają wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, fizyki czy automatyki.

 –Cieszy mnie, że zajęcia wzbudzają taki entuzjazm i zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów widać wielki zapał do pracy, a programowanie z klockami Lego daje dzieciom szansę na lepszy rozwój. Warsztaty rozwijają w nich ciekawość, dzięki nim odkrywają własne talenty i mogą w lepszym stopniu poznać siebie – mówi Magdalena Kaniowska, założycielka Robocikowa.

Robocikowo prowadzi wiele projektów i warsztatów otwartych. W 2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu przeprowadzono zajęcia otwarte dla młodzieży z Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii, w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach programu Erasmus + "Z robotyką w przyszłość". Do października 2020 w ramach "Klubu Młodego Programisty" firma przeprowadzi cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Firma otrzymała także Certyfikat "Europe Code Week 2018" za organizację eventów w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Robocikowo wspiera także projekty edukacyjne takie jak Europejski Tydzień Kodowania, uczestniczy w projekcie Erasmus + i współpracuje z Centrum Rozrywki Grawitacja przy organizacji półkolonii zimowych. Firma ma ambitne plany na rozwój. Planuje poszerzenie oferty edukacyjnej, zatrudnienie trenerów robotyki i programowania, stworzenie stacjonarnej siedziby firmy, w której mogłyby odbywać się zajęcia oraz imprezy urodzinowe dla dzieci w klimacie klocków Lego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Max A Bent 28.01.2019 20:29
Kredytodawcy i kredyty hipoteczne z ograniczoną odpowiedzialnością za małą i dużą kwotę pożyczek Przy stopie procentowej 2%. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na opłacenie rachunków? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, prywatne pożyczki,   kredyty komercyjne i osobiste o bardzo niskim oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 2% w ciągu jednego roku do 30 lat w dowolnym miejscu na świecie. Oferujemy pożyczki od 1000 do dowolnej kwoty, o którą prosisz, skontaktuj się z nami dziś Email; [email protected] [email protected] [email protected] +1 518 502 5732

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi DębskiemuAutor komentarza: ltmTreść komentarza: Dokładnie. Ale tego nie da się zrobić, bo to nie jest żadna obwodnica tylko część drogi ekspresowej. Zjazdy nie mogą być częściej niż co 10 km... A pani Miziuk nie ma pojęcia o czym mówi. Jadąc z Listopadowej na Kościuszki obwodnicy będę szukać. Może do UM niech zaczną dojeżdżać obwodnicąData dodania komentarza: 12.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Największą przemianę przejdzie Rynek, który będzie wyłączony z ruchu. Zniknie rondo, a cały plac stanie się strefą rozrywki, rekreacji, relaksu dla wszystkich tomaszowian i turystów. Do chwili obecnej na tomaszowskim rynku jedynym miejscem dla turystów było MUZEUM. Obchody 400-lecia Tomaszowa minęły i nasze władze postanowiły zlikwidować MUZEUM ze strefy rozrywki, rekreacji, relaksu. Po prawie 40-latach MUZEUM zostało zmuszone do opuszczenia swojej dotychczasowej lokalizacji. Co zniknie jeszcze z centrum miasta.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:48Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: LTMTreść komentarza: Ty LZA... .. Nie wiesz że Zamość nie leży na Roztoczu??Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:42Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: Specjaliści co przejadą się na WęgryTreść komentarza: W sumie mam większe pojęcie o broni niż opłacany starszy szeregowy za 4 tyś mieś, co uczy sie zasady działania zamka w hałbicoarmacie, czy zasad balistyki,Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:35Źródło komentarza: Gmina Hrubieszów: Za 2 lata będzie podziemne centrumAutor komentarza: Różo KrzyżowiecTreść komentarza: O masz. Polka a czemu Netugorie , Fatima a nie Lourdes? Jak ktoś wierzy w cuda to go w domu nawiedzi .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:26Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama