Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:27
Reklama

Robocikowo

Firma Robocikowo istnieje od lipca 2017 roku. Siedzibę ma w Zamościu, a zajęcia prowadzone są także z dojazdem do szkół, przedszkoli czy też innych instytucji. Robocikowo prowadzi zajęcia, kursy i warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci.
Robocikowo
Autor: Robocikowo

Założycielem firmy jest Magdalena Kaniowska. Jej wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie w dziedzinie marketingu, nowych technologii i znajomość nowych metod edukacyjnych, w tym Lego Education, zaowocowała założeniem Robocikowa. Już w pierwszym roku działalności zorganizowano zimowe półkolonie z robotyką w Osiedlowym Domu Kultury "Okrąglak". 

Oprócz zajęć pozalekcyjnych w ramach działalności firma organizuje również imprezy urodzinowe z robotyką Lego oraz kursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i starszych przedszkolaków. Na zajęciach dzieci uczą się konstruowania, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a także pracy w zespole. Główną ideą zajęć w Robocikowie jest "nauka poprzez zabawę", dzięki której dzieci lepiej przyswajają wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, fizyki czy automatyki.

 –Cieszy mnie, że zajęcia wzbudzają taki entuzjazm i zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów widać wielki zapał do pracy, a programowanie z klockami Lego daje dzieciom szansę na lepszy rozwój. Warsztaty rozwijają w nich ciekawość, dzięki nim odkrywają własne talenty i mogą w lepszym stopniu poznać siebie – mówi Magdalena Kaniowska, założycielka Robocikowa.

Robocikowo prowadzi wiele projektów i warsztatów otwartych. W 2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu przeprowadzono zajęcia otwarte dla młodzieży z Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii, w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach programu Erasmus + "Z robotyką w przyszłość". Do października 2020 w ramach "Klubu Młodego Programisty" firma przeprowadzi cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Firma otrzymała także Certyfikat "Europe Code Week 2018" za organizację eventów w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Robocikowo wspiera także projekty edukacyjne takie jak Europejski Tydzień Kodowania, uczestniczy w projekcie Erasmus + i współpracuje z Centrum Rozrywki Grawitacja przy organizacji półkolonii zimowych. Firma ma ambitne plany na rozwój. Planuje poszerzenie oferty edukacyjnej, zatrudnienie trenerów robotyki i programowania, stworzenie stacjonarnej siedziby firmy, w której mogłyby odbywać się zajęcia oraz imprezy urodzinowe dla dzieci w klimacie klocków Lego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Max A Bent 28.01.2019 20:29
Kredytodawcy i kredyty hipoteczne z ograniczoną odpowiedzialnością za małą i dużą kwotę pożyczek Przy stopie procentowej 2%. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na opłacenie rachunków? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, prywatne pożyczki,   kredyty komercyjne i osobiste o bardzo niskim oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 2% w ciągu jednego roku do 30 lat w dowolnym miejscu na świecie. Oferujemy pożyczki od 1000 do dowolnej kwoty, o którą prosisz, skontaktuj się z nami dziś Email; [email protected] [email protected] [email protected] +1 518 502 5732

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama