Umowa na przekazanie pieniędzy została podpisana w zeszły czwartek (10 stycznia) przez burmistrz Martę Majewską.
W ramach projektu "Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa szansą na ożywienie społeczno-gospodarcze w obszarze rewitalizacji" samorząd otrzyma 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę zabytkowego budynku Syndykatu Rolniczego (ul. 3 Maja 10). Całość ma kosztować ok. 13 mln zł.
Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa ma powstać, by, jak napisano w projekcje "aktywizować i integrować różnych grup mieszkańców, w tym seniorów, młodzież, rodziny". Ma też służyć rozwojowi idei wolontariatu, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu poprzez wspieranie różnych form aktywności organizacji społecznych. Po remoncie budynku zostanie do niego przeniesiona Miejska Biblioteka Publiczna.




![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze