Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:34
Reklama

Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy

Droga krajowa 74. na odcinku Aleje 1 Maja – Szczebrzeska zostanie przebudowana. Inwestycja pochłonie ok 96 milinów złotych i zostanie zakończona jesienią 2021. Miasto szuka wykonawcy tego zadania.
Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy

Ponad 5 kilometrów drogi krajowej nr 74, łączącej Aleje 1 Maja do granic miasta na ulicy Szczebrzeskiej zostanie gruntownie wyremontowane. Przebudowane zostaną ulice: Aleje 1 Maja, Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska, aż do granic miasta. Zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, zjazdów do wszystkich posesji. Cały odcinek zyska także nowe oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe. Rozbudowany zostanie most na Łabuńce. W ramach inwestycji przy ulicach staną tablice świetlne, informujące o warunkach na drodze, temperaturze czy korkach (tzw. system ITS). Zanim to jednak nastąpi, miasto musi wyłonić wykonawcę inwestycji. Termin składania ofert wyznaczono na 30 listopada.

      – To inwestycja realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że  wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za wykonanie inwestycji, ale wcześniej za pełny projekt. Obecnie miasto przyjęło "program funkcjonalno-użytkowy", który jest wstępnym zarysem zadania, ale to w dużej mierze od wykonawcy będzie zależeć ostateczny kształt inwestycji – podkreśla Marcin Grabski, sekretarz miasta Zamość. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jaro 21.11.2018 16:01
Po co remontowac calosc skoro czesc dwu pasmowki jest dobra. Mozna by bylo zrobic przebudowe w dwoch odcinkach. Pierwszy od myjni na na 1 maja do poczatku dwupasmowki to jest krzyzowka z janowicka. I drugi od ronda ma szczebrzeskiej do granicy miasta. A za pozostala czesc kasy mozna wyremontowac łukasinskiego i partyzantow bo wstyd i strach jezdzic po tych krzywiznach kolo nadszanca. Bracia Pomaranscy wstydza sie za najgorsze rondo w zamosciu

Lak 21.11.2018 00:00
Trzy lata jazdy obazdami np to się będzi działo

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama