Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:32
Reklama

Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy

Droga krajowa 74. na odcinku Aleje 1 Maja – Szczebrzeska zostanie przebudowana. Inwestycja pochłonie ok 96 milinów złotych i zostanie zakończona jesienią 2021. Miasto szuka wykonawcy tego zadania.
Zamość: To będzie gigantyczna inwestycja. Miasto szuka wykonawcy

Ponad 5 kilometrów drogi krajowej nr 74, łączącej Aleje 1 Maja do granic miasta na ulicy Szczebrzeskiej zostanie gruntownie wyremontowane. Przebudowane zostaną ulice: Aleje 1 Maja, Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska, aż do granic miasta. Zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, zjazdów do wszystkich posesji. Cały odcinek zyska także nowe oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe. Rozbudowany zostanie most na Łabuńce. W ramach inwestycji przy ulicach staną tablice świetlne, informujące o warunkach na drodze, temperaturze czy korkach (tzw. system ITS). Zanim to jednak nastąpi, miasto musi wyłonić wykonawcę inwestycji. Termin składania ofert wyznaczono na 30 listopada.

      – To inwestycja realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że  wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za wykonanie inwestycji, ale wcześniej za pełny projekt. Obecnie miasto przyjęło "program funkcjonalno-użytkowy", który jest wstępnym zarysem zadania, ale to w dużej mierze od wykonawcy będzie zależeć ostateczny kształt inwestycji – podkreśla Marcin Grabski, sekretarz miasta Zamość. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jaro 21.11.2018 16:01
Po co remontowac calosc skoro czesc dwu pasmowki jest dobra. Mozna by bylo zrobic przebudowe w dwoch odcinkach. Pierwszy od myjni na na 1 maja do poczatku dwupasmowki to jest krzyzowka z janowicka. I drugi od ronda ma szczebrzeskiej do granicy miasta. A za pozostala czesc kasy mozna wyremontowac łukasinskiego i partyzantow bo wstyd i strach jezdzic po tych krzywiznach kolo nadszanca. Bracia Pomaranscy wstydza sie za najgorsze rondo w zamosciu

Lak 21.11.2018 00:00
Trzy lata jazdy obazdami np to się będzi działo

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama