Krasnobród: Zimowe patrole z termosem i herbatą

  • 01.03.2018, 13:06 (aktualizacja 01.03.2018, 13:09)
  • ak
Krasnobród: Zimowe patrole z termosem i herbatą Fot. KMP Zamość
W pełnym umundurowaniu, z obowiązkowym służbowym wyposażeniem, ale też... termosami z gorącą herbatą - tak dzisiaj służbę pełnili policjanci z Krasnobrodu. Gdy patrolowali teren, byli szczególnie wyczuleni na osoby, które przy utrzymujących się mrozach mogą potrzebować pomocy. Tak dotarli m.in. do samotnego 67-latka.

Mrozy nie ustępują. Dlatego policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sierż. Joanna Jarczak oraz st. sierż. Robert Wacławski z posterunku w Krasnobrodzie odwiedzali dzisiaj swoich podopiecznych i pytali, jak sobie przy tej pogodzie radzą. Oferowali pomoc np. przy załatwieniu opału czy ciepłego posiłku. Mieli też ze sobą termos z gorącą herbatą i częstowali nią w razie potrzeby.

Para mundurowych dotarła dzisiaj do 67-letniego, samotnie mieszkającego mężczyzny. Jego dom był nieogrzewany, wewnątrz było bardzo zimno. – Mężczyzna, około tygodnia temu przewrócił się i teraz ma zawroty głowy, nie może poruszać się o własnych siłach. Nie ma rodziny, która zaopiekowałaby się nim i udzieliła wsparcia – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Sierż. Jarczak i st. sierż. Wacławski zareagowali natychmiast. Wezwali pogotowie i 67-latek trafił do szpitala. Jego losem policjanci zainteresowali również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie.

CZYTAJ TAKŻE: SIERŻANT JOANNA JARCZAK I ST. SIERŻ. ROBERT WACŁAWIK WYNIEŚLI NIEPEŁNOSPRAWNEGO Z PŁONĄCEGO DOMU

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zomowiec
zomowiec 01.03.2018, 14:05
za komuny pałą zomo, mo rozgrzewało ziębnietne społeczeństwo

Pozostałe