Zamość: Skazani pójdą do pracy

  • 05.02.2018, 09:17 (aktualizacja 05.02.2018, 09:22)
  • ak
Zamość: Skazani pójdą do pracy Fot. kpr. Sławomir Sitarz
Zamiast siedzieć bezczynnie w celach, wyjdą na zewnątrz, zrobią coś pożytecznego, a przy okazji zarobią pieniądze. Więźniowie z Zakładu Karnego w Zamościu zostaną zatrudnieni przy remoncie budynku Muzeum Armii Krajowej w Bondyrzu. Mają także wykonywać prace na rzecz Spółdzielni Socjalnej „Nowy Dom” z Biłgoraja. Umowy w tej sprawie zostały podpisane pod koniec stycznia.

W tej chwili zamojski ZK ma podpisane umowy z ponad 30 podmiotami, w których zatrudnienie znaleźli skazani. Ostatnio takie porozumienia zawarto z zamojskim oddziałem ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz biłgorajską spółdzielnią "Nasz Dom".

Przyjęcie do pracy więźniów ma dla pracodawców wiele plusów. Mogą oni np. ubiegać się o pożyczki i dotacje na zwiększenie i utrzymanie zatrudnienia. 

CZYTAJ TAKŻE: CORAZ WIĘCEJ PRACY DLA WIĘŹNIÓW Z HRUBIESZOWA

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olsen
olsen 06.02.2018, 09:46
Prawdziwi przęstępcy i tak są na wolność .Tych kolarzy alimenciarzy szkoda tam trzymać.Zabawa w resocjalizacje , szkoda czasu kasy podatników

Pozostałe