Tomaszów Lubelski: 100 lat "Bartosza"

  • 13.06.2017, 11:35
  • roh
Tomaszów Lubelski: 100 lat "Bartosza"
Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechali z niemal wszystkich krajów Europy. Przelecieli przez ocean, aby spotkać się z kolegami i nauczycielami. W obchodach jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego wzięło udział ponad tysiąc absolwentów.

Tak tłoczno w Tomaszowie Lubelskim nie było od lat.

 – Z informacji, które posiadamy, w całym mieście nie było wolnych lokali, bo oprócz balu, który organizowaliśmy, niektórzy absolwenci postanowili zorganizować sobie także spotkania klasowe – mówi Beata Grela, wicedyrektor szkoły.

Liceum "na górce" w Tomaszowie to najstarsze liceum w regionie. Od momentu powstania szkołę ukończyło 14 856 absolwentów, z czego 460 przed wojną, a 19 w czasie wojny (w ramach tajnego nauczania). Dziś w murach szkoły wiedzę zdobywa 450 uczniów.

 – Od kilku lat zdobywamy tytuł szkoły innowacji. Te wyniki lokują nas w gronie najlepszych szkół w kraju – mówi Leszek Bober, dyr. Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim.

Wielu z absolwentów na święto szkoły dotarło już w piątek. W dniu patrona szkoły odbyła się m.in. sesja naukowa poświęcona historii szkoły, uczniowie i miłośnicy zumby stulecie uczcili 100 minutami tańca.

Więcej o obchodach jubileuszu w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

roh

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe