Z samego piekła. Obrońcy Azowstalu na zdjęciach Dmytro Kozackiego

  • 25.05.2022, 11:09
  • News4Media
Z samego piekła. Obrońcy Azowstalu na zdjęciach Dmytro Kozackiego Dmytro Kozacki
Eksperci od wojskowości mówią, że jeżeli za 100 lat będziemy coś pamiętali z wojny w Ukrainie, to będzie to obrona Azowstalu w Mariupolu. Sfotografował je m.in. Dmytro Kozacki.

Padł przed tygodniem. Jego obrońcy – 36 Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej i pułk Azow – poddali się. Prezydent Ukrainy uznał, że wypełnili swoją misję.

Azowstal to huta w Mariupolu. Olbrzymi kompleks, który dzielnie bronił się przed Rosjanami. 50  najciężej rannych żołnierzy trafiło do szpitala w okupowanym przez Rosjan Nowoazowsku. Kolejnych 200 zostało zatrzymanych przez Rosjan.

Najpierw walczyli na ulicach Mairupola, a potem przeszli na tereny przemysłowe, gdzie tygodniami odpierali ataki wrogiego wojska.

Dmytro Kozacki to jeden z tych dzielnych żołnierzy pułku Azow. Miał ze sobą aparat i robił zdjęcia kolegom. Teraz chce pokazać innym te fotografie.

„Udostępnił je za darmo i w bardzo wysokiej rozdzielczości wszystkim mediom i osobom zainteresowanym. I napisał, że jeśli dostanie jakąś nagrodę, to będzie mu bardzo miło.

Zostawił taką wiadomość: „To wszystko. Dziękuję za życzliwość, Azowstal jest miejscem mojej śmierci i mojego życia” – tak zdjęcia promuje na swoim profilu FB Sławomir Sierakowski, dziennikarz, publicysta, komentator, wydawca.

 

 

News4Media

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jota
jota 03.06.2022, 10:35
Te komentarze mnie budują, już myslałam ,że Polacy zatracili pamięć i zapomnieli o Wołyniu.
Edward
Edward 26.05.2022, 10:03
Nawet ukraińcy ze wschodu twierdzą że wojna została wywołana przez faszystowskich banderowców z zachodniej ukrainy, wręcz mówią że po pokonaniu rosji czeka ich wojna domowa.
Won
Won 26.05.2022, 09:22
Właczm telewizor TVP TVN POLSAT wszędzie i nieustannie ukraińska propaganda i pajace z ukrainskimi wstązkami Ku juz ani na to patrzeć ani słuchać!
Historyk
Historyk 26.05.2022, 08:07
Każdy kto w Polsce neguje mordy na Wołyniu( niezaleznie od narodowości i pochodzenia) powinien być pociągany do odpowiedzialności karnej . Mam nadzieję , że prawo zostanie znowelizowane i takie wypowiedzi będą ścigane z urzędu.
zobaczymy jak się to rozwinie- prepers
zobaczymy jak się to rozwinie- prepers 26.05.2022, 00:54
Wystąpił taki idiotyczny paradoks historyczny na poziomie rządowym. Szukacie UB a finansujecie potomków UPA i najbardziej krwiożerczej grupy armii czerwonej z Ukrainy?Wychodzi na to ze finansujecie tym 500+ potomków największych zbrodniarzy armii czerwonej . Taki paradoks. , Weryfikacja waszych poglądów.Bo wydaje mi sie że Ukraińcy nami rządzą już,
zobaczymy jak się  to  rozwinie
zobaczymy jak się to rozwinie 25.05.2022, 23:57
Wali mnie to co dzieje się z pułkiem Azof. Mogli inne ideały wybrać. Spotka ich los Bandery. chociaż Bandera umarł godnie jak pies od gazu. Akurat ta militarna akcja Rosji na Ukrainę nie wstrząsa mną . Niech walczą . Sowieckie plemiona .Pokażcie butę pułku Azof w reportażu po między 2014 -22 rokiem. Sami chcieli to załatwić. A teraz płacz i wzywanie o międzynarodową pomoc bohaterów. To myśleli ze w przedszkolu będą, czy na wojnie ? Każdy odstrzelony Ruski i Ukrainiec to dla Polski jeden Jawelin. A wymarzoną sytuacją jest to jak Ukrainiec walczy z ruskim. Japierd idealna sytuacja zarówno dla USA jak i dla Polski . Nie powiem jak by tu ruski wkroczył to bawił bym się jak Ukrainiec. Jak wkroczył by Ruski z Białorusinem , średnia zabawa. a jak by wkroczył Ruski Białorusin i Ukrainiec, to by przestało być zabawnie a ciepło by sie zrobiło. Ale jazda na maksa by była. Bym tak się bronił że Krym by był nasz i nawet Władywostok. Fajnie by było mieć drogę lądwą z Japonią i Chinami
marek
marek 25.05.2022, 19:00
Pani/Panie Zawiszo Ciemny albo jesteś banderowcem albo
probanderowcem niegodnym miana POLAKA.
Jaką trzeba być szują aby negować zbrodnie UPA na POLAKACH.
A jak umiesz czytać to przeczytaj
Ewa Siemaszko Władysław Siemaszko
Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939–1945. T. 1 i 2. Warszawa 2000
Zawisza
Zawisza 26.05.2022, 00:07
Zawisza jest prowokatorem wpisów. To bezosobowa postać czatów i portali jest. Prowokuje wpisem i wyciąga z tego wnioski a jak przesadzisz z wpisem to nawet poleci do prokuratury
marek
marek 26.05.2022, 08:02
Dzięki. Tak mi się też wydaje, Ale my tu piszemy prawdę. Chyba że rządzący PiS z głupiutką opozycją zakaże słów UPA, Bandera Suchowycz, inni ludobójcy, ludobójstwo, zbiry banderowskie, mordercy POLAKÓW.
Chyba że będą ścigać piszących prawdę
Pamięć wieczna o ofiarach zamordowanych przez zbirów banderowskich.
Panie daj im wieczne odpoczywanie.
???
??? 26.05.2022, 08:36
o co ci rafałku pedałku chodzi ?
*
* 25.05.2022, 18:53
Cały czas ukraińska propaganda Prawda jest taka ze ci bohaterowie częśc sie poddała a część przeszła na stronę Rosjan Wczesniej ich dowodca miał wielki zal do Kijowa ale o tym mozna sìe dowiedziec z innych źródeł
  PRAWDZIWA HISTORIA
PRAWDZIWA HISTORIA 25.05.2022, 17:05
KARMA WRACA Z ZDWOJONĄ SIŁĄ ZA WOŁYŃ ZA MORDY NA POLSKICH DZIECIACH POLSKICH KOBIETACH STARCACH MORDOWANYCH OGNIEM WIDŁAMI SIEKIERAMI TO PRAWDĘ PISZESZ KARMA WRACA
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 25.05.2022, 18:43
Proszę uczciwie napisać tutaj, z jakich żródeł Pan/Pani/ o tym wie o tych masakrach na Wołyniu. Chętnie poczytam
Zawisza Jasny
Zawisza Jasny 26.05.2022, 00:29
Ponadto deklu Zawisza Ciemny mam nieuregulowane 7,5 ha ziemi w pobliżu Kisielina . Dostałem za to 20% wartości. To o czym ty piedolisz Zawisza Ciemny? Komuś tak wyebanemu rządami jak Wołyniacy starasz się wciskać że to nie prawda? Holokałst byś negował to nie wiem jak by cb sądzili. A bezkarnie negujesz gnoju mordy w Wołyniu. Cwany żyd bo nie negują tego że ich mordowali. A tu taki opłacony Zawisza Ciemny neguje mordy Polaków w Wołyniu. Tylko słomą obwiązać i podpalić niech poczuje dekiel na własnej skórze .
Zawisza
Zawisza 26.05.2022, 00:18
Serio chcesz poczytać ? Bo widzę trolem ukraińskim jesteś jak w to nie wierzysz. Za takie negowanie zbrodni na żydach by cb nwm powiesili czy coś. Poczytaj o o Hucie Pileckiej o Kisielinie ,o obrońcach Przebraża o tym jak Wołyńska dyw AK osłabiła samoobrony ze by stworzyć takiego molocha. Zawisza Ciemny downa masz że nie słyszałeś o mordach Upa na polakach ? Ja o tym czytałem trochę to Bucza jest przedszkole tego na co stać Ukraińców
Tyle tylko
Tyle tylko 25.05.2022, 18:49
Zawisza Ciemny NAPRAWDĘ CIEMNY
Karma  powraca
Karma powraca 25.05.2022, 16:51
Piekłem był Wołyń i to co robili bohaterowie czczeni przez pułk Azof. Oni mają tylko powrót karmy, I to nawet nie w połowie tego co Bandera zrobił na Wołyniu , a pułk azof był zwolennikiem tej ideologi i czcił pro-banderowskie mity. Nie widziałem że w Mariupolu zawijali dzieci w słomę i podpalali robiąc hohoła.

Pozostałe