Cysterna z niespodzianką. Co było w środku?

  • 25.09.2021, 11:30
  • ak
Cysterna z niespodzianką. Co było w środku? Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Teoretycznie była pusta, w praktyce, posłużyła przemytnikom jako skrytka na kontrabandę. W cysternie pociągu towarowego, który z Ukrainy dotarł do Polski, funkcjonariusze celni i pogranicznicy znaleźli 2,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Transport wjeżdżał do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Hrubieszowie. Cały skład został prześwietlony urządzeniem RTG. Nieprawidłowości w obrazie skanery funkcjonariusze dostrzegli na zdjęciach rzekomo pustej cysterny.

– Z uwagi na substancję, która był wcześniej przewożona w cysternie, do jej rewizji potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Podczas kontroli wnętrza zbiornika pomogli wezwani na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wspólnymi siłami mundurowi wydobyli z cysterny 2,7 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ponad 40 tys. zł.

Czytaj także: Przyjechał pociąg z Ukrainy. Papierosy schowali w rudzie

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
afera  za aferą  Gazeta Solidarność  nawet nie wyrabia
afera za aferą Gazeta Solidarność nawet nie wyrabia 02.10.2021, 23:47
A co mogło być za co domniemani orczyki prezesi najprawdopodobie POLCARGO sie podorabiali. Chyba zawsze tam podwójne dno było pod wagonami. Hrubieszowskie to pewnie kluczowa sprawa w przemycie. I dla sprawy Domniemanie o Dob....szach i Polcargo bo to domysły. I domniemanie ze ludzie ze sląska tu jechali zeby transporty nadzowac. eraz mniej oficjalnie bo kiedyś ci co na wagonach pracowali to fajki sprzedawali. Ale co to w porównaniu z obecną aferą
LHS
LHS 30.09.2021, 20:57
Co było latami w tych cysternach i pod węglem hahahah Majątków sie podorabiali na tym.

Pozostałe