Zamość: Skazani sprzątali miasto

  • 16.09.2021, 07:15
  • lew
Zamość: Skazani sprzątali miasto Fot. kpt. Jarosław Małecki/ZK Zamość
W ramach corocznej akcji „Sprzątanie Świata” osadzeni w zamojskim więzieniu sprzątali teren przylegający do ulic Legionów, Hrubieszowskiej, Wyszyńskiego i al. Jana Pawła II.

Najpierw była pogadanka o tematyce ekologicznej, potem skazani zredagowali gazetki ścienne o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Każdy miał okazję wysłuchać audycji poruszającej temat ochrony środowiska.

 – Otaczająca nas przyroda stanowi przeogromną wartość. Zgodnie z dewizą ekologów należy o nią dbać i szanować, dlatego po raz kolejny skazani z zamojskiego więzienia aktywnie włączyli się w akcję – informuje kpt. Jarosław Małecki. I dodaje, że po części "teoretycznej" akcji więźniowie przeszli do działania. Pod opieką funkcjonariusza uporządkowali tereny przylegające do zamojskiego zakładu karnego przy ul. Hrubieszowskiej.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe