Pilnujemy się jeszcze bardziej

  • 14.11.2020, 09:40
  • par
Pilnujemy się jeszcze bardziej
Cukrzycy najczęściej są świadomi większego zagrożenia i pilnują się bardziej niż inni. Przestrzegają ogólnie obowiązujących obostrzeń, a także zasad wynikających z leczenia cukrzycy – zaznacza Irena Łukiewicz, przewodnicząca koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hrubieszowie.

Cukrzycy i osoby zrzeszone w kole powiatowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hrubieszowie zwykle spotykali się raz w miesiącu, w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Spotkania w Hrubieszowskim Domu Kultury rozpoczynały się o godz. 10. Kilka miesięcy temu zostały zawieszone.

 – Ostatni raz widzieliśmy się przed wakacjami. Potem trzeba było zrezygnować ze spotkań. Członkowie Towarzystwa w obawie przed rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa i rosnącym zagrożeniem zakażenia opowiedzieli się za tym, aby zawiesić spotkania do czasu aż sytuacja epidemiologiczna będzie mniej groźna. A osoby chore na cukrzycę są w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia i zachorowania na COVID-19 – tłumaczy Irena Łukiewicz, szefowa koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hrubieszowie.

Członkowie tego towarzystwa nie organizują spotkań on-line.

 – Większość z nas to starsi ludzie, nie wszyscy są obeznani w obsłudze komputera na tyle, żeby organizować zdalnie konferencje w internetowej sieci. Tak więc do czasu zakończenia pandemii spotkania najpewniej pozostaną zawieszone – dodaje szefowa koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hrubieszowie.

Do tej pory nikt z osób zrzeszonych w hrubieszowskim kole PSD nie został zakażony i nie przechodził choroby wywołanej przez wirusa COVID-19.

 – Cukrzycy najczęściej są świadomi większego zagrożenia i pilnują się bardziej niż inni. Przestrzegają ogólnie obowiązujących obostrzeń, a także zasad wynikających z leczenia cukrzycy – zaznacza Irena Łukiewicz, przewodnicząca koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hrubieszowie.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe