Miliony do podziału na nowe połączenia autobusowe

  • 14.01.2020, 15:04
  • Bogdan Nowak
Miliony do podziału na nowe połączenia autobusowe
Kilka nowych połączeń autobusowych uruchomiono w 2019 roku. Jest szansa, że dofinansowanie do kolejnych dostaną powiat tomaszowski, hrubieszowski oraz gminy: Szczebrzeszyn i Ulhówek.

Ogłoszenie o naborze wniosków na dopłaty z "Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej" w 2020 r. wojewoda lubelski ogłosił jeszcze w listopadzie ub. roku (nabór był prowadzony w dniach 13-29 listopada). Jak można było przeczytać na stronie BIP Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w naszym województwie do podziału została przeznaczona kwota ponad 66 mln zł. Na razie jest szansa, że zostanie rozdysponowana jedynie drobna jej część. Ale dobre i to!

Nabór za naborem

Dopłata przeznaczona dla tzw. organizatorów przejazdów nie mogła być wyższa niż 1 zł do każdego kilometra (niektórzy z naszych rozmówców uważają, że to stanowczo za mało). Aby jednak poszczególne samorządy mogły z takiej pomocy skorzystać, musiały zobowiązać się do pokrycia części kosztów zaplanowanych usług. Nie mogło to być mniej niż dziesięć procent wszystkich kosztów usług transportowych. Chętnych nie zabrakło. Lech Sprawka, nowy wojewoda lubelski podpisał już umowy z niektórymi samorządami.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe