Zamość: Wichura przerwała festyn. Wiatr powalił scenę, połamał namioty, stoliki....

  • 31.07.2018, 19:37 (aktualizacja 01.08.2018 05:42)
  • ak
Zamość: Wichura przerwała festyn. Wiatr powalił scenę, połamał namioty, stoliki.... Fot. Zamojski Dom Kultury
Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale zniszczona jest scena, stoliki, krzesełka. Dzisiejsza popołudniowa burza, która przeszła nad Zamościem, mocno dała się we znaki organizatorom i uczestnikom Wędrującej Estrady, organizowanej przez Zamojski Dom Kultury.

Upał był w Zamościu od rana, burza wisiała w powietrzu. Przyszła tuż po godzinie 16. Padało, strzelały pioruny, wiał bardzo silny wiatr. Właściwie był to huragan.

 – To była masakra, wszystko zostało zniszczone. Wiatr powalił scenę. Mieliśmy szczęście, że dach poleciał w drugą stronę, bo byłoby po nas. Połamane zostały namioty. Na szczęście nikt nie ucierpiał – relacjonuje nam popołudniowe zdarzenia Katarzyna Figura z ZDK.

 

Jak tylko przyszła nawałnica, ludzie zaczęli uciekać w bezpieczne miejsca. Niektórzy próbowali jeszcze ratować sprzęt, trzymali namioty, by wiatr ich nie porwał, ale wiało tak mocno, że na niewiele się to zdało. 

Festyn zorganizowany na osiedlu przy ul. Sikorskiego został oczywiście przerwany. Jednak organizatorzy cyklu wakacyjnych pikników nie poddają się.

– Jutro bez sceny, namiotów i nagłośnienia, ale w dobrych humorach spotykamy się nad Łabuńką na osiedlu Orzeszkowej – zapowiada Katarzyna Figura.

Tak po burzy wyglądał plac, na którym odbywał się festyn:

 

 

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maro
Maro 2.08.2018, 16:59
Tego dnia dokładnie o 16.35 wyjeżdżałem z Zamościa i jeszcze żadnej burzy nie było, może to było po 17-tej a nie po 16-tej jak piszecie.
wonsz zeczny
wonsz zeczny 1.08.2018, 19:58
byłam na tym festynie ;-;
węgorz anuk
węgorz anuk 31.07.2018, 22:56
uderzenie burzy, wystarczyło kilka minut... coś strasznego! https://www.youtube.com/watch?v=fYFlF_pNOEA&t=4s
refleks
refleks 31.07.2018, 21:58
brawo, jesteście pierwszymi, którzy o tym napisali
czekamy
czekamy 31.07.2018, 21:29
wlasnie się zastanawiałem czy jutro się odbędzie, fajnie ze wam to nie przeszkodzilo w jutrzejszym festynie nad Łabuńką

Pozostałe