Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Hrubieszów: Twórcy ludowi, zgłoście się! Wkrótce kiermasz wielkanocny
Hrubieszów: Twórcy ludowi, zgłoście się! Wkrótce kiermasz wielkanocny
W przedświąteczny piątek (23 marca) w Hrubieszowie odbędzie się doroczny kiermasz wielkanocny. HDK i GOK przyjmują już zgłoszenia od chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu. 08.03.2018 08:22
Zamość: Będzie nowy chodnik na ul. Bohaterów Monte Cassino
Zamość: Będzie nowy chodnik na ul. Bohaterów Monte Cassino
To dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Bohaterów Monte Cassino w Zamościu. Doczekają się w tym roku nowego chodnika i ścieżki rowerowej. 08.03.2018 08:00    1
Reklama
Grabowiec: Co dalej z macewami? Decyzja jeszcze nie zapadła
Grabowiec: Co dalej z macewami? Decyzja jeszcze nie zapadła
W Grabowcu działały kiedyś dwa żydowskie cmentarze: stary i nowy. Jeden funkcjonował 200 m od rzeki Wolicy (na przedłużeniu obecnej ul. Wspólnej), drugi – na wschodnim krańcu osady (przy drodze z Grabowca do Hrubieszowa). Zostały po nich tylko nieliczne nagrobki (macewy). Nasz Czytelnik dopytuje się o ich los. 08.03.2018 07:00
Zamość: Kto Ty jesteś? – Polak mały…. Konkurs dla przedszkolaków w SP nr 7 (WYNIKI, ZDJĘCIA)
Zamość: Kto Ty jesteś? – Polak mały…. Konkurs dla przedszkolaków w SP nr 7 (WYNIKI, ZDJĘCIA)
Katarzyna Kardasz z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu wygrała zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 7 konkurs recytatorski dla przedszkolaków „- Kto Ty jesteś? – Polak mały…”. 08.03.2018 07:00
Po zatruciu bielików. On już lata, ona zdrowieje
Po zatruciu bielików. On już lata, ona zdrowieje
Samiec bielika znaleziony w Podhorcach, po wyleczeniu wrócił już w swoje macierzyste rejony. Na rekonwalescencji w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Romanówce jest wciąż samica. Tymczasem jedna z organizacji zajmujących się ochroną przyrody wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za wskazanie osoby, która truje zwierzęta. 08.03.2018 06:00
Łaszczów: Uczniowie uczą się pomagać
Łaszczów: Uczniowie uczą się pomagać
Pomagają pacjentom szpitali, dzieciom z Afryki, najuboższym. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i koła PCK działającego przy Szkole Podstawowej w Łaszczowie nie próżnują. 08.03.2018 06:00
Biłgoraj: Pamiętali o Wyklętych
Biłgoraj: Pamiętali o Wyklętych
Mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego, przedstawiciele parlamentarzystów i władz samorządowych, kombatanci i harcerze wzięli udział w czwartek (1 marca) w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 07.03.2018 16:00
Biłgoraj: Młode artystki z MDK docenione w ogólnopolskim konkursie
Biłgoraj: Młode artystki z MDK docenione w ogólnopolskim konkursie
Wychowanki Anny Świcy z Tęczowej malarni w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju znowu zostały docenione. Ich prace dostrzegli i wyróżnili jurorzy VII Ogólnopolskiego Biennale Plastycznym "Świat din ozaurów". Imprezę zorganizowało Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. 07.03.2018 15:42
Biłgoraj: 4,5 tys. złotych leżało na ulicy
Biłgoraj: 4,5 tys. złotych leżało na ulicy
Portfel z dokumentami, kartami bankowymi i sporą gotówką znalazła wczoraj (wtorek, 6 marca) na jednej z ulic w Biłgoraju pewna kobieta. Nie przywłaszczyła go sobie jednak, tylko zaniosła do komendy. 07.03.2018 14:40    1
Hrebenne: Przemycał papierosy, bo chciał zarobić. Stracił 25 tys. zł
Hrebenne: Przemycał papierosy, bo chciał zarobić. Stracił 25 tys. zł
Grozi mu wysoka grzywna i na poczet kary już wpłacił 25 tys. zł. Taki los spotkał 28-letniego Ukraińca, który do Polski usiłował przemycić prawie 1,5 tys. paczek papierosów. 07.03.2018 13:00    1
Są jeszcze uczciwi ludzie. Starsza pani odzyskała pieniądze na piec
Są jeszcze uczciwi ludzie. Starsza pani odzyskała pieniądze na piec
88-latka wypłaciła w banku pieniądze. Chciała kupić piec, bo stary jej się zepsuł. Ale po drodze zgubiła torebkę z gotówką. Na szczęście dzięki zaangażowaniu uczciwych ludzi starsza pani odzyskała swoje oszczędności. 07.03.2018 11:26
Gm. Biłgoraj: Wypadek w Dereźni Solskiej. 19-latek jechał za szybko (ZDJĘCIA)
Gm. Biłgoraj: Wypadek w Dereźni Solskiej. 19-latek jechał za szybko (ZDJĘCIA)
Warunki na drodze nie były najlepsze, a mimo to 19-letni kierowca jechał szybko. I prawdopodobnie dlatego stracił panowanie nad audi i we wtorek wieczorem doprowadził do wypadku w Dereźni Solskiej (gm. Biłgoraj. 07.03.2018 10:33
Jeżdżą za szybko. Policja walczy z piratami drogowymi
Jeżdżą za szybko. Policja walczy z piratami drogowymi
Jeden stracił prawo jazdy, dwaj inni kierowcy staną przed sądem - to efekt Wtorkowych (6 marca) działań drogówki w powiecie biłgorajskim. 07.03.2018 10:06    2
Biłgoraj: Natalia i Bartosz jadą do Brukseli. To nagroda w konkursie
Biłgoraj: Natalia i Bartosz jadą do Brukseli. To nagroda w konkursie
Natalia Kusiak i Bartosz Płecha, uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju zostali laureatami Regionalnego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. Nagrodą dla licealistów jest wyjazd do Brukseli organizowany przez europosła Krzysztofa Hetmana. 07.03.2018 09:00
Tomaszów Lubelski: Młodzież zapobiega pożarom. Już po miejskich eliminacjach
Tomaszów Lubelski: Młodzież zapobiega pożarom. Już po miejskich eliminacjach
Już wiadomo, kto będzie reprezentował Tomaszów Lubelski podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje miejskie odbyły się we wtorek (6 marca) w magistracie. 07.03.2018 08:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JAN Treść komentarza: Takich mankamentów w Zamościu jest ogrom np. przejście na ul Ogrodowa wejście za rogu budynku prosto na przejście to tylko jeden przykład a jest ich mnóstwo za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponoszą władze miasta planiści i inne służby którzy co dzień widzą a nie reagują gdzie są wybrani radni z miasta Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:56 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego” Autor komentarza: ZMC Treść komentarza: Nie wstyd tam zatwierdzać pro rosyjskie komentarze?! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 14:22 Źródło komentarza: Strzały, śledztwo i zatrzymanie. Kulisy akcji służb po zabójstwie Rosjanina Autor komentarza: 2zł. Treść komentarza: na karcie TV Republika. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wrzucisz butelkę, a pieniądze pojawią się na karcie. Rewolucja w systemie kaucyjnym Autor komentarza: Obiekty Treść komentarza: Straż miejska i policja ma nielegalne parkowanie daleko w du... Żołnierze mogą parkować na poligonie i w ramach porannej rozgrzewki świński trucht na jednostkę. Łącznik koszary kamienna to miał remontować deweloper który ma stawiać bloki między stokrotka a gko, czy nie taka była mowa na sesji rady miasta?? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:59 Źródło komentarza: Parkingowy impas na Koszarach. Czy Zamość stać na wielopoziomowy „model z Lublińca”? Autor komentarza: Z Treść komentarza: Przejścia w ogóle powinny być odsunięte od rond, bo usytuowanie ich tuż przy rondach skutecznie niweluje efekt poprawy płynności ruchu, jaki powinno dawać rondo. A na zjeździe w Sadową, żeby bezpiecznie zjechać, wcale nie trzeba mieć zeza rozbieżnego. Wystarczy zachować ostrożność. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego” Autor komentarza: Odwrotnie . Treść komentarza: Kałem zdradziecka ciemnoto jedziesz na odległość . Data dodania komentarza: 21.06.2026, 11:54 Źródło komentarza: Koniec tajemnicy lekarskich zarobków? Rząd sięga po PESEL
Reklama
Reklama
Reklama