Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 20:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Artykuły

Reklama
Gm. Tomaszów Lub.: To 14-latka okazała się wandalem! Teraz odpowie za zniszczenie elewacji świetlicy
Gm. Tomaszów Lub.: To 14-latka okazała się wandalem! Teraz odpowie za zniszczenie elewacji świetlicy
O zniszczonej elewacji świetlicy w Typinie pisaliśmy ok. dwa tygodnie temu. Ktoś pomazał jedną ze ścian niedługo po tym, jak budynek po termomodernizacji oddano do użytku. Mieszkańcy gminy, wójt byli tym zbulwersowani. Policja zajęła się sprawą i już ustaliła sprawcę. Chyba nikt się nie spodziewał, że będzie nim 14-letnia dziewczynka. Za swój czyn wkrótce odpowie przed Sądem Rodzinnym. 29.12.2021 11:47    8    5
Koronawirus: Z dnia na dzień gorzej
Koronawirus: Z dnia na dzień gorzej
Dziś 29 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 571 nowych przypadkach koronawirusa i 794 zgonach osób chorych na COVID-19. Dodało, że w szpitalach przebywa prawie 21 tysięcy osób z koronawirusem, z czego ponad 1,9 tysiąca korzysta z respiratorów. 29.12.2021 11:29
Reklama
Bełżec: Starszym i samotnym podarek na święta
Bełżec: Starszym i samotnym podarek na święta
Dzień przed wigilią wójt gminy Bełżec Andrzej Adamek razem z kierownikiem i pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełżcu rozwoził samotnym i starszym mieszkańcom gminy paczki. 29.12.2021 11:15
Możesz już zbudować dom do 70 mkw. bez pozwolenia
Możesz już zbudować dom do 70 mkw. bez pozwolenia
Dom do 70 mkw. na zgłoszenie – to możliwe od 3 stycznia 2022 roku. Czy nowe przepisy spowodują boom na naszym rynku nieruchomości? – Zainteresowanie tematem jest duże, ale inwestorzy nadal czekają na darmowe projekty domów i analizują przepisy – mówi agent Północ Nieruchomości w Zamościu Tomasz Juszczak. 29.12.2021 09:46
Musieliśmy wrócić do podstaw
Musieliśmy wrócić do podstaw
Prowadzona przez trenerów Bogusława Daniłowicza, Daniela Chwastka i Marcina Bojarczuka sekcja zapaśnicza Agrosu Zamość straciła w ostatnim czasie kilku czołowych zawodników, którzy po ukończeniu nauki w Zamościu wyjechali na studia do większych miast lub za granicę do pracy. Zdalne nauczanie i inne epidemiczne obostrzenia zakłócały ciągłość szkolenia. Kadra się wykrusza, bo o narybek coraz trudniej. 29.12.2021 09:30    1
 W sylwestra można się bawić i jeść mięso. Biskup udzielił dyspensy
W sylwestra można się bawić i jeść mięso. Biskup udzielił dyspensy
Biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia w piątek 31 grudnia. 29.12.2021 09:00    1
Zamość: Nazbierali dla Weroniki worek pieniędzy!
Zamość: Nazbierali dla Weroniki worek pieniędzy!
„Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Gramy dla Weroniki” odbył się 26 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, w godzinach 9-20. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość oraz Prezes Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. 29.12.2021 09:00    2
Pow. tomaszowski: Jak wójtowi nie dać więcej?
Pow. tomaszowski: Jak wójtowi nie dać więcej?
Z podwyżkami uposażeń w samorządach jest całkiem jak w wyliczance – kocha, lubi, szanuje... Tyle, że bez względu na wynik wspomnianej wyliczanki, chcą czy nie chcą, rady wprowadzić je muszą i to w wysokości nie mniejszej niż to określił ustawodawca. Niektórzy radni mają z tym problem. Kto i za co kocha rząd, komu podwyżka się podoba, a komu nie, no i gdzie kończy się podwyżkowy przymus, a zaczyna pazerność? 29.12.2021 08:30
Biłgoraj: Lód za drogi
Biłgoraj: Lód za drogi
Dlaczego przy szkole podstawowej nr 5 w Biłgoraju nie będzie w tym sezonie lodowiska? Na to pytanie mieszkańcy Biłgoraja znają już odpowiedź. Na stronie miasta Biłgoraja pojawiła się wyczerpująca informacja od rzecznika prasowego Pawła Jednacza. 29.12.2021 08:00    2    1
Zamość: Rozpoznajesz tego nieuczciwego klienta?
Zamość: Rozpoznajesz tego nieuczciwego klienta?
Najwyraźniej nie chciał wydawać na zakupy za dużo, ale i z byle czym nie chciał wrócić do domu. Wybrał więc alkohol i pozamieniał metki z cenami na niższe. Zapłacił o 200 zł mniej, wyszedł ze sklepu, ale... wszystko zarejestrowały kamery monitoringu i prędzej czy później nieuczciwemu klientowi nie ujdzie to na sucho. Zamojscy policjanci udostępnili zdjęcia z monitoringu i proszą o pomoc w ustaleniu i zatrzymaniu mężczyzny. 29.12.2021 06:00    3    1
Minus 21 stopni w Tomaszowie Lub. To była naprawdę mroźna noc!
Minus 21 stopni w Tomaszowie Lub. To była naprawdę mroźna noc!
To zdecydowanie rekordowa temperatura tej zimy. Nocą z 26 na 27 grudnia w całej Polsce było mroźnie, ale na południu kraju szczególnie. Aż kilkanaście stopni różnicy było między najzimniejszym a najcieplejszym miejscem w województwie lubelskim. 28.12.2021 14:14
Tomaszów Lub.: Jest takie nowe stare miejsce. Zwie się Skwer Ojców Niepodległości
Tomaszów Lub.: Jest takie nowe stare miejsce. Zwie się Skwer Ojców Niepodległości
Od poniedziałku 27 grudnia skwer przy Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim, przy którym znajduje się maszt z flagą państwową i tablicą upamiętniającą Ojców Niepodległości, oficjalnie nosi nazwę "Skwer Ojców Niepodległości". 28.12.2021 13:27    1
Zamość: Nowi nauczyciele mianowani
Zamość: Nowi nauczyciele mianowani
W poniedziałek, 27 grudnia prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył trzem nauczycielkom zamojskich szkół akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. 28.12.2021 13:15
Zamość: Sesja Rady Miasta dziś (28 grudnia) o 13.00
Zamość: Sesja Rady Miasta dziś (28 grudnia) o 13.00
To będzie XXXIX Sesja Rady Miasta VIII kadencji. Obrady rozpoczną się o godz. 13.00 w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość. Transmisja jak zwykle przez Internet. 28.12.2021 12:41
Zamość: Pijany kierowca audi uderzył w szynobus
Zamość: Pijany kierowca audi uderzył w szynobus
Kierujący audi zderzył się z jadącym po torowisku szynobusem. Do zdarzenia doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zamościu na ulicy Błonie. W pociągu relacji Lublin – Zamość podróżowało 8 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Maszynista był trzeźwy, natomiast 20-letni kierowca audi w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym młody człowiek odpowie przed sądem. 28.12.2021 12:16    2
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Słuchajcie barany Czy wy nie widzicie że to reżim Tuska niszczy Polskę?Wypisujecie takie idiotyzmy że szok Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Szpital to nie biuro, ani fabryka gwoździ, a praca lekarza to nie jest taka zwykła praca, tylko rodzaj służby. Tak, tak, przecież to Służba Zdrowia. A tam, gdzie jest służba, 24-godzinne dyżury to normalna rzecz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:35 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Emerytka . Treść komentarza: Taka jest prawda bo widze to na codzien w mojej rodzinie ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:38 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Miejscowy 48L. Treść komentarza: PiSuaru patologia reka ,reke myje nie dadza sie sprzedac . Jak takie dranstwo moze tyle zarabiać ! Wytłumaczenie bezszczelne patologi bo brakuje lekarzy ! Cała mafia oszustow w tych stronach pozostała i sie panoszą na wysokich stanowiskach . Wstyd i hanba ludzi bez ambicji na ścianie wschodniej skad pochodze i nie da sie na to patrzec ze narod ich tutaj jeszcze popiera . Zrobiono im pranie mozgu i zachowuja sie jak sekta . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:33 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Truteń patologi 8- letniej mafii jaka pastwiła sie oszustwami na niespotykana skale szukaja oszczerstw aby tylko wygrac wybory , gdyż brakuje im wypasionego koryta i powrotu oszustow z zagranicy . A czlowiek z tv . Zero to blazen propagandy pisowskiej jak Republika i w Polsce 24 pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Hipokryto hańby ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:06 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brak słów na obecne zarządzanie ...nic się nie da bo to bo tamto a kasa na stołki leci a co mają powiedzieć mieszkańcy którzy nie mają tu pracy??? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki
Reklama
Reklama
Reklama