Formalnie impreza zaczyna się dzisiaj. Jednak piątek to tylko dzień na rejestrację uczestników. Właściwa część wydarzenia rozpocznie się jutro o godz. 10 od konkursów ujeżdżania, strzelanie z karabinka i terenowego crossu. W niedzielę uczestnicy rywalizować mają w skokach przez przeszkody oraz konkursie władania konno lancą i szablą.
Oficjalnie otwarcie Święta Pułkowego 2. Pułku Strzelców Konnych rozpocznie się w sobotę o godz. 19 mszą świętą w kościele garnizonowym. Po nabożeństwie przy obelisku na terenie 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odbędzie się apel poległych.
Na niedzielę, poza konkursami, zaplanowano również (w godz. 9-17.30) piknik kawaleryjski z pokazami dynamicznymi zwiadowców 2 HPR i prezentacją zabytkowych pojazdów wojskowych Fundacji Niepodległości.
Honorowym patronem kawaleryjskiego weekendu w Hrubieszowie jest Prezydent RP Andrzej Duda, a organizatorami: Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych, Miasto Hrubieszów, Fundacja Niepodległości i 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze