O upamiętnieniu w Hrubieszowie prof. Zina mówiło się od dawna. Pewne było, że jego pomnik stanie na deptaku. Pierwsza wersja zakładała, że będzie to ławeczka, ale ostatecznie, w głosowaniu mieszkańcy zdecydowali, że lepiej, jeśli figura przedstawiać będzie profesora przy sztaludze. I tak właśnie się stało.
Pomnik wykonany z brązu przedstawia Wiktora Zina w naturalnej pozie. Tak, jak Polacy zapamiętali profesora z prowadzonego przez niego telewizyjnego programu „Piórkiem i węglem”. Na sztaludze przy pomniku omawianym dziełem jest „Hrubieszów - polskie miasto trzech kultur”.
Oficjalne odsłonięcie pomnika odbędzie się dopiero za jakiś czas. Zaplanowano to na wrześniowe Rubienalia 2018, obchody nadania praw miejskich Hrubieszowowi.




![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze