Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 marca 2026 04:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamość: Rowy melioracyjne będą oczyszczone

Na osiedlach Majdan i Rataja, Karolówka, Nowe Miasto – ul. Młyńska, Św. Piątka (ul. Fredry), Błonie i Promyk szykuje się wielkie sprzątanie. Miasto Zamość podpisało umowę dotyczącą kompleksowej konserwacji rowów melioracyjnych znajdujących się na terenie miasta. Wykonawcą zadania jest Związek Spółek Wodnych w Zamościu. Zadanie wyniesie 389 tys. i będzie w 80% finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Zamość: Rowy melioracyjne będą oczyszczone

Autor: S. Czachorowski/Wikimedia Commons

Łączna długość rowów objęta zakresem prac wynosi 17 977,00 mb.Prace będą polegać m.in. na koszeniu skarp i dna rowów, mechanicznym odmuleniu dna rowów czy rozbiórce tam wykonanych przez bobry.

Planowaną konserwacją objęte będą rowy odwadniające, które są kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania systemów kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Zamość oraz zapewnienia bezpieczeństwa przed powodzią oraz podtopieniami.

Kwota przeznaczona na konserwacje rowów wynosi 389 551, 31 zł brutto. 80% tej kwoty tj. 311 641,00 zł pochodzić będzie z pożyczki udzielonej Miastu Zamość przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

Łączna długość rowów melioracyjnych na terenie miasta wynosi ok. 30 km.

Szacuje się że  rowy pełnią funkcję odwadniającą dla ok. 60 % powierzchni Miasta Zamość   (pow. ok. 1820 ha), odprowadzając wodę spływającą bezpośrednio z powierzchni lub zamkniętych systemów kanalizacyjnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie sami dobry przykładTreść komentarza: Pójdźmy dalej z tym tematem, zabierzmy urzędnikom prywatne telefony w pracy, po co mają ich odrywać od obowiązków służbowych!! Chcecie coś zmieniać zacznijcie od siebie!!Data dodania komentarza: 22.03.2026, 11:38Źródło komentarza: Zamość decyduje się na radykalny krok. Telefony trafią do blokowanego etuiAutor komentarza: MIECZYSŁAWTreść komentarza: Jak przyjęcie weselneData dodania komentarza: 22.03.2026, 10:17Źródło komentarza: Szpital w Szczebrzeszynie w finansowym kryzysie. Rosną koszty, NFZ spóźnia się z płatnościamiAutor komentarza: MIECZYSŁAWTreść komentarza: Nawrocki okazuje się najgorszym prezydentem POLSKIData dodania komentarza: 22.03.2026, 09:55Źródło komentarza: Drżały domy w Kryłowie i Małkowie. Rosyjski atak na Nowowołyńsk, 5 km od polskiej granicyAutor komentarza: torresTreść komentarza: w bartoszu nie ucza hiszpanskiego, jezeli sie nie myleData dodania komentarza: 21.03.2026, 21:24Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Oliwia Makuch w finale „Abanico Musical”. Talent, odwaga i pasja do muzyki zapewniły jej sukcesAutor komentarza: AATreść komentarza: Co się martwicie Słońce Peru z trygrskiem was obroni a i Ursula też bedzie broniła. Tylko na Wisłą. Jak mówił jednen z partii uśmiechu Ch..j z tą Polską Wschodnią. Ważne że benzyna za 5,19. Ważne, że lekarz dzwoni do pacjęta. Wazne, że Marszałek chodzi z tęczowa szmata po Sejmie!!! Uśmiechnij się brygado. Jedzmy prince polo jak mówił i zachęcał Prezydent 2 - godzinny.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 17:43Źródło komentarza: Drżały domy w Kryłowie i Małkowie. Rosyjski atak na Nowowołyńsk, 5 km od polskiej granicyAutor komentarza: TORGOTreść komentarza: Do puknijcie się Historii nie da się wymazać a myślenie ma wielką przyszłośćData dodania komentarza: 21.03.2026, 14:11Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji Reinhardt
Reklama
Reklama
Reklama