Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 czerwca 2026 07:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: ''Kino bez granic''. Studenci Polski i Ukrainy na transgranicznym klubie filmowym (ZDJĘCIA)

26 studentek z ukraińskich uniwersytetów z Łucka przyjechało do Polski na 3 dniową wizytę. W ramach spotkania ze studentami z Polski wzięli udział w IV Transgranicznych Spotkaniach ''Kino bez granic'', których celem jest budowanie polsko-ukraińskiego pojednania i dialogu przez kulturę. W spotkaniu uczestniczy konsul honorowa RP w Łucku Teresa Chruszcz oraz przedstawiciele stowarzyszenia ''Łączy nas Bug''.
Zamość: ''Kino bez granic''. Studenci Polski i Ukrainy na transgranicznym klubie filmowym (ZDJĘCIA)

Studenci przyjechali do Zamościa 18 czerwca. W Centrum Kultury Filmowej obejrzeli cykl filmów i wzięli udział w filmowym klubie dyskusyjnym. Dzisiaj (19 czerwca) o godzinie 14:00 w sali ślubów zamojskiego ratusza spotkali się z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem, sekretarzem miasta Marcinem Grabskim i przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, która współorganizuje wymianę. 

Po południu zwiedzili miasto oraz obejrzeli zamojski '"Arsenał''.

- Kino jest dla młodych z dwóch państw okazją do dyskusji i zrozumienia różnic oraz przełamania barier - podkreśliła konsul honorowa RP w Łucku Teresa Chruszcz.

Kolejna edycja ''Kino bez granic'' odbędzie się 23 września w Tarnopolu na Ukrainie. 

Organizatorami spotkań ''Kino bez granic'' jest PWSZ, CKF ''Stylowy'' oraz miasto Zamość. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Nauczyciel Treść komentarza: Takie obleśne zdjęcia nie powinny być w ogóle publicznie przedstawiane! Ludzie - gdzie wasz honor! Czy nie ma już w Zamościu ludzi z klasą? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Z Treść komentarza: A kto by chciał Ci bronić. Przeczytaj uważnie powyższą informację jeszcze raz, zwłaszcza dwa ostatnie zdania. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: Z Treść komentarza: I tak dobrze, że nie wdrożyły pomysłu znanego polityka, i nie są przebrane za ciężarne zakonnice. A z drugiej strony ciekawe, jak na taki numer zareagowałby Jan "Sobiepan" Zamoyski, gdyby żył. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 12:37 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: osp Treść komentarza: Rada ma rację, że pierwszeństwo powinni mieć ci co od 40 lat czekają na drogę i jednocześnie od tych 40 lat składają się w podatkach dla gminy. Kolesie myśleli że po znajomości z wójtową załatwią szybko drogę. Tak jak słynny dyrektor szpitala z TL co wpadł za 137 km/h, dzwonił do starosty, on do zastępcy komendanta i myślał że jest u siebie i załatwią wszystko żeby nie było mandatu, ale niestety wpadł daleko od swojego powiatu żeby te lokalne macki działały. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:06 Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Awantura o drogę. Przewodniczący rady gminy wyprosił wójt z sali Autor komentarza: daj, dolara daj Treść komentarza: To już nie na "wnuczka" ? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:30 Źródło komentarza: Piknik u św. Józefa i zbiórka na remont zabytkowego kościoła w Dubie Autor komentarza: mniam Treść komentarza: A dlaczego ja nie będę mogła spróbować ukraińskiego miodu tylko polskie, mam przyjaciół w Ukrainie i chciałabym posmakować innych np. miodu tureckiego, ukraińskiego ,włoskiego a nawet dalekiego portugalskiego. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia
Reklama
Reklama
Reklama