Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:14
Reklama

Zboczeniec z ARCHIWUM X

W 1989 i 1990 r. zamordowano trzy starsze mieszkanki Zamojszczyzny. Sprawca działał z pobudek seksualnych. Kto to był?
Zboczeniec z ARCHIWUM X

Ofiarami były trzy samotnie mieszkające kobiety z powiatów zamojskiego i biłgorajskiego w słusznym wieku. Nie chodziło o rabunek. Dwie konające kobiety zostały zgwałcone, z trzecią sprawca usiłował odbyć stosunek płciowy. Czy za tymi zbrodniami stał ten sam człowiek? Kim był, czym się kierował i dlaczego zabijał? Odpowiedzi nie ma, ale nadzieja na rozwiązanie zagadki sprzed prawie 30 lat wciąż istnieje.

Feliksówka. Mała wioska w gm. Adamów (pow. zamojski). 17 stycznia 1989 r. do samotnie mieszkającej 67-letniej Marianny J. przyszedł listonosz. Przyniósł zasiłek, który kobieta systematycznie otrzymywała z gminy. Zauważył, że drzwi do ganku są wyłamane, zaś drzwi z ganku do kuchni otwarte. To nie zwiastowało niczego dobrego. – Coś tu się musiało stać – pomyślał pracownik poczty, który spotykał się na co dzień z ludźmi w różnych sytuacjach, przekraczając próg mieszkania.

Zostawił kalesony

W środku panował bałagan, a że listonosz właścicielki nie zastał, poszedł czym prędzej do jej sąsiadów i powiedział, że do domu Marianny J. ktoś się musiał włamać. Razem szybko udali się do mieszkania 67-latki, gdzie na podłodze pomiędzy kufrem a piecem znaleźli ciało kobiety w kałuży krwi. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon, a milicjanci podczas oględzin ujawnili na śniegu przy domu Marianny J. świeże ślady obuwia. Na futrynie drzwi zabezpieczono ślady linii papilarnych oraz krwi. Funkcjonariusze znaleźli też inne dowody, ale o tym za chwilę. – Ustalono, że sprawca wyłamał drzwi wejściowe przy pomocy drewnianej kłonicy – informuje Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która po latach próbuje rozwikłać zagadkę śmierci Marianny J. – Powyrzucana z szafy odzież sprawiała wrażenie rabunkowego charakteru włamania, ale w szufladzie funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej znaleźli dwie portmonetki z pieniędzmi.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama