Parkour Park – to profesjonalnie wyposażony plac, służący do uprawiania akrobatyki, parkour i treningów fizycznych. Miejsce powstało dzięki wieloletnim staraniom zamojskie grupy Stount Movements, która treguje parkour i akrobatykę miejską. Projekt wsparły władzę miasta i samorządu.
Na specjalnie ogrodzonym terenie stanęły konstrukcje do treningu, wyłożono ochronne maty, a plac wieczorami oświetlany jest przez dwie lampy.
Na uroczystości o 16;00 oprócz członków grupy SM i młodych mieszkańców osiedla przybyły prezydent miasta Andrzej Wnuk, władze samorządu i przedstawiciele władz osiedla. Podczas oficjalnego otwarcia grupa Stount Movements zaprezentowała pokaz umiejętności. Po niej wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje siły na drążkach, podestach i odskoczniach.
Koszt budowy Parkour Parku to nieco ponad 81 tys. zł. Budowa parku parkour była możliwa dzięki pieniądzom z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych



























![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)
![Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA] Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-hrubieszow-bmw-zajechalo-droge-karetce-na-sygnale-zdjecia-1765876670-0.jpg)
![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)




![Na budowie S17 na trasie Bełżec – Lubycza Królewska błoto i kolejki. Ludziom puszczają nerwy [ZDJĘCIA I FILM] Lubycza Królewska. Problem błota na drogach na trasie budowy S17 pojawia się szczególnie w czasie deszczowych dni.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-na-budowie-s17-na-trasie-belzec-lubycza-krolewska-bloto-i-kolejki-ludziom-puszczaja-nerwy-zdjeci-1765882812.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze