Uczestnicy spotkają się z ekspertami i doświadczonymi praktykami z branży medycznej i turystycznej. Będą omawiać m.in. szanse naszego regionu w kontekście rozwoju turystyki medycznej i prozdrowotnej. A są one podobno niebagatelne!
Nasz region jest podobno coraz bardziej atrakcyjny także dla pacjentów i kuracjuszy z innych krajów. Dlatego według organizatorów warto utworzyć zespół ds. Rozwoju Transgranicznej Turystyki Medycznej, który taki potencjał będzie w stanie odpowiednio wykorzystać i wdrożyć (oczywiście przy aktywnej współpracy wielu podmiotów). To zagadnienie także będzie zapewne szeroko omawiane podczas zbliżającego się forum. Zresztą program dwudniowego spotkania jest naprawdę bogaty.
W środę jego uczestnicy spotkają się w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Ok. godz. 9.30 wykład nt. "Inteligentnych specjalizacji Polski wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem usług medycznych i prozdrowotnych" wygłosi Jerzy Kwieciński, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju.
Następnie swoje prelekcje zaprezentują m.in. Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek Województwa Lubelskiego, prof. Marian Harasimiuk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, dr hab. Andrzej Kleinrok z zamojskiego szpitala "papieskiego" oraz m.in. Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lub. Potem zaplanowano także dyskusje. Ta część forum zakończy się ok. godz. 18.
Następnego dnia uczestnicy przeniosą się do Zamościa.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze