Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 06:02
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama
Brutalne ataki na nastolatków

Pow. krasnostawski. Młody rozbójnik zatrzymany. 17-latek okradał i terroryzował młodszych kolegów

Młody wiek nie uchronił go przed surowymi konsekwencjami. 17-letni mieszkaniec regionu trafił do tymczasowego aresztu po tym, jak brutalnie napadał na 15-latków. Agresor nie tylko okradał swoje ofiary, ale również stosował wobec nich przemoc fizyczną. Dzięki sprawnej akcji krasnostawskich kryminalnych, nikomu już nie zagraża.
17-letni mieszkaniec regionu trafił do tymczasowego aresztu po tym, jak brutalnie napadał na 15-latków.
17-letni mieszkaniec regionu trafił do tymczasowego aresztu po tym, jak brutalnie napadał na 15-latków.

Źródło: KPP w Krasnymstawie

Seria kradzieży i agresywnych zachowań

Historia wyszła na jaw 22 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zgłosiła się zaniepokojona mieszkanka powiatu wraz ze swoim nieletnim synem. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy, że jej dziecko padło ofiarą 17-letniego napastnika. Z relacji wynikało, że syn w krótkim odstępie czasu, między 16 a 20 stycznia, był kilkukrotnie atakowany i okradany z pieniędzy.

Sytuacja stała się jeszcze groźniejsza 21 stycznia. Gdy nastolatek odmówił oddania gotówki, napastnik uderzył go pięścią w twarz, powodując obrażenia ciała.

CZYTAJ: Znęcał się nad żoną  i dziećmi. Groził, że spali dom

Policja na tropie agresora

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Analiza zebranych informacji oraz praca operacyjna pozwoliły na błyskawiczne wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 17-latek, który – jak wykazało śledztwo – upatrzył sobie więcej niż jedną ofiarę.

- Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany trzykrotnie używając przemocy, doprowadził do stanu bezbronności 15-latka z gminy Siedliszcze, a następnie zabrał mu pieniądze. Dodatkowo 21 stycznia uderzył pokrzywdzonego, powodując obrażenia ciała – relacjonuje podkomisarz Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

To jednak nie koniec listy przewinień zatrzymanego. Funkcjonariusze ustalili, że w tym samym czasie 17-latek dwukrotnie zaatakował innego 15-latka, tym razem mieszkańca gminy Fajsławice. Scenariusz był podobny: przemoc, groźby i kradzież pieniędzy.

CZYTAJ: Łukowa: Dwóch mężczyzn zatrzymanych za rozbój

Najbliższe miesiące spędzi w celi

Pprokuratura i policja wystąpiły z wnioskiem o najsurowszy środek zapobiegawczy. Sąd podzielił argumentację śledczych, uznając, że młody mężczyzna musi zostać odizolowany.

- Zgromadzone dowody pozwoliły już następnego dnia na przedstawienie zarzutów i skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania, który został przez sąd uwzględniony. 17-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie – dodaje podkomisarz Anna Chuszcza.

Teraz o dalszym losie 17-latka zadecyduje sąd. Za rozbój z użyciem przemocy grozi mu kara wieloletniego więzienia. 

Sprawa ta odbiła się szerokim echem wśród lokalnej społeczności, przypominając o konieczności natychmiastowego zgłaszania wszelkich aktów przemocy rówieśniczej.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tak 25.01.2026 20:05
Kara musi być przykładna i dotkliwa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jaroTreść komentarza: Śmiać się czy płakaćData dodania komentarza: 15.03.2026, 09:39Źródło komentarza: Nie pozbywaj się gałęzi i liści w ognisku. Słono za to zapłaciszAutor komentarza: Z.Z.Treść komentarza: Na tym zdjęciu wyglada jak sierota. Tyle mozna powiedziec o Tym czlowieku.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 19:40Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Obserwator..Treść komentarza: Sory ktorego nie popierałem i nigdy w zyciu tego czlowieka bym nie poparł. Wybory na 100% były sfałszowane Za to Ty popierałes tego skompromitujacego czlowieka.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 19:33Źródło komentarza: Nawet 35 groszy rabatu na litrze. Jak działa promocja ORLEN na paliwo?Autor komentarza: ZTreść komentarza: Jak tak dalej pójdzie, to jakiś mędrzec wymyśli postulat, żeby pracownicy mogli odbierać wolne za niedziele przypadające w niedziele.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 19:27Źródło komentarza: Dzień wolny za święta przypadające w niedziele. Wielkanoc tuż-tużAutor komentarza: do z zamościaTreść komentarza: co cię boli? brak argumentów i ubliżasz? atak słowny to twoje argumenty?! czytaj ze zrozumieniem, nawet w tym oświadczeniu Andrzej zgasił go jak peta merytoryczną i konstruktywną wypowiedzią.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 18:50Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: ParceleTreść komentarza: W mieście Tomaszowie też sprawcie właścicieli psów , zwłaszcza tych co wyprowadzają na zSRANIE wieczorne do lasku pod przedszkole NR. 5 na Parcelach !!! Obzrane całe osiedle , wszystkie trawniki bo paniusie wyprowadzają kundle i nie sprzątają po nich . Może kiedyś same zaczną to robić obok swojego psa ???Data dodania komentarza: 14.03.2026, 18:46Źródło komentarza: Gmina Tomaszów Lubelski: Mieszkańcy sami się prosili o kontrole. Dzielnicowi sprawdzą psy i numery domów
Reklama
Reklama
Reklama