Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 stycznia 2026 10:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Miliony listów wysłanych cyfrowo. Rośnie popularność e-Doręczeń

Zmienia się kontakt obywatela z urzędami, coraz więcej osób otrzymuje pisma elektroniczne, a prawie 2 miliony korzysta z cyfrowych skrzynek.
Zmienia się kontakt obywatela z urzędami, coraz więcej osób otrzymuje pisma elektroniczne, a prawie 2 miliony korzysta z cyfrowych skrzynek.
Zmienia się kontakt obywatela z urzędami, coraz więcej osób otrzymuje pisma elektroniczne, a prawie 2 miliony korzysta z cyfrowych skrzynek.

Autor: Canva

e-Doręczenia, czyli państwowy system dostarczania dokumentów drogą elektroniczną, zaczął zmieniać sposób komunikowania się z administracją. Bo Polacy zwyczajnie lubią załatwiać sprawy urzędowe, ale bez osobistych wizyt w urzędach i na pocztach.

Cyfrowo znaczy sprawnie

Potwierdzają to dane Ministerstwa Cyfryzacji. Wynika z nich, że system e-Doręczeń obsłużył już ponad 34 miliony pism, a niemal 2 miliony użytkowników zdecydowało się założyć swoją cyfrową skrzynkę

PRZECZYTAJ: Film, który wstrząsnął Krasnymstawem. Nastolatki uderzają mężczyznę w głowę

– Nie trzeba już stać w kolejce. Teraz ważne pisma odbierzemy szybko, bezpiecznie i wygodnie – prosto do swojej cyfrowej skrzynki. e-Doręczenia to nowy standard komunikacji z urzędami. Cyfrowo znaczy sprawnie – podsumował cytowany w komunikacie resortu wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski.

Wejście do systemu zajmie nam kilka minut

Z e-Doręczeń może korzystać każdy: osoby prywatne, firmy, prawnicy, lekarze czy instytucje publiczne. Na założenie skrzynki wystarczy dosłownie kilka minut. Rejestracja jest darmowa i odbywa się przez stronę e-Doręczeń. 

PRZECZYTAJ: Strażacy z Tarnawatki w akcji dla Amelki. Ciągną wóz strażacki, by ratować 16-latkę z Frampola

Od momentu jej złożenia wszystkie pisma z urzędów trafią bezpośrednio do naszej cyfrowej skrzynki. Nie ma znaczenia, gdzie jesteśmy, bo wystarczy dostęp do internetu.

Co ważne, przesyłki pocztą elektroniczną mają moc prawną taką samą jak list polecony za potwierdzeniem odbioru. Ale w przeciwieństwie do papierowej korespondencji nie wymagają stania w kolejce, odbierania awiza czy dostosowywania się do godzin otwarcia placówek.

Papierowe pisma urzędowe będą rzadkością

Wraz z rosnącą popularnością eDoręczeń Ministerstwo Cyfryzacji nie kryje, że jego apetyt jest coraz większy. Do 2029 roku e-Doręczenia mają objąć całą administrację publiczną i gospodarkę. 

Jeśli ten plan okaże się sukcesem, to papierowe pisma urzędowe staną się rzadkością, a cyfrowa komunikacja powszechnym standardem.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Czytam i nie wierzę Jak radny Bednarz troszczy się o dzieci . Przez ponad 20 rządów poprzedniego włodarza - i komitetu z którego Pan startował Nie pomyślał o tym by to wprowadzić ??? Dlaczego???? Wtedy wszystkie dzieci pochodziły z bogatych rodzin ??? Z przykrością stwierdzam jako rodzic że pisanie takich artykułów jednostronnych odbiera mi nadzieję i sens do pracy społecznej . Obiady nie kosztują majątku i specjalnie są w tak dobrych cenach dla rodziców by każdy mógł z nich skorzystaćData dodania komentarza: 21.01.2026, 09:11Źródło komentarza: Biłgoraj: Nie będzie darmowych posiłków dla uczniów. Burmistrz: Nie widzimy takiej potrzebyAutor komentarza: HahaTreść komentarza: 100 bajerów dla frajerów skończyły się teraz realia POdwyźek wszystkiegoData dodania komentarza: 21.01.2026, 09:06Źródło komentarza: Tanio już było. Nie wierzymy w obniżki, przewidujemy podwyżkiAutor komentarza: h2oTreść komentarza: Widać ,że nigdy nie doznał biedyData dodania komentarza: 20.01.2026, 22:54Źródło komentarza: Biłgoraj: Nie będzie darmowych posiłków dla uczniów. Burmistrz: Nie widzimy takiej potrzebyAutor komentarza: ŚcierwińskiTreść komentarza: Na POlecenie następuje ocieplanie wizerunku milicji , już nie gwałcą ! ? Na razie ......Data dodania komentarza: 20.01.2026, 21:34Źródło komentarza: Gm. Radecznica: Zdesperowana 89-latka zadzwoniła pod 112. Policjanci pomogli jej rozpalić w piecuAutor komentarza: ZTreść komentarza: Na fotowoltaikę wystarczy atak śniegu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:53Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: ZTreść komentarza: Dziennie, to pompa ciepła może naciągnąć kilowatogodzin, a nie kilowatów. Poza tym, są różne pompy...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:50Źródło komentarza: Gm. Radecznica: Zdesperowana 89-latka zadzwoniła pod 112. Policjanci pomogli jej rozpalić w piecu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama